gutenprint 5.2.10-pre2 - en to ca translation catalogue (864 entries)

en: 
    Cannot detect printer type.
    Please use -m to specify your printer model.
ca: 
    No es pot detectar el tipus d'impressora.
    Si us plau useu -m per especificar el vostre model d'impressora.

en: 
    Cannot write to %s: %s
ca: 
    No es pot escriure a %s: %s

en: %s -- Print v%s
ca: %s -- Imprimeix v%s

en: %s bounds must be between %f and %f
ca: les fites %s han d'estar entre %f i %f

en: %s must be between %d and %d (is %d)
ca: %s ha d'estar entre %d i %d (és %d)

en: %s must be between %f and %f (is %f)
ca: %s ha d'estar entre %f i %f (és %f)

en: %s out of range (value %d, min %d, max %d)
ca: %s fora de rang (valor %d, mínim %d, màxim %d)

en: %s wrap mode must be %s
ca: El mode d'embolcall %s ha de ser %s

en: (Default Printer)
ca: (Impressora predeterminada)

en: 1200 DPI  Unidirectional
ca: 1200 DPI  Unidireccional

en: 1200 DPI high quality
ca: 1200 DPI qualitat més alta

en: 1200 DPI highest quality
ca: 1200 DPI qualitat més alta

en: 13 Inch Roll Paper
ca: Paper de rotllo 13 polsades

en: 1440 x 720 DPI High Quality
ca: 1440 x 720 DPI Alta qualitat

en: 1440 x 720 DPI Highest Quality
ca: 1440 x 720 DPI Màxima qualitat

en: 1440 x 720 DPI Transposed
ca: 1440 x 720 DPI Transposat

en: 17 Inch Roll Paper
ca: Paper de rotllo 17 polsades

en: 180 DPI Economy
ca: 180 DPI Econòmic

en: 2-Sided Printing
ca: Impressió a dues cares

en: 210 mm Roll Paper
ca: Paper de rotllo 210 mm

en: 22 Inch Roll Paper
ca: Paper de rotllo 22 polsades

en: 24 Inch Roll Paper
ca: Paper de rotllo 24 polsades

en: 2400 DPI x 1200 DPI high quality
ca: 2400 DPI x 1200 DPI qualitat més alta

en: 2400 DPI x 1200 DPI highest quality
ca: 2400 DPI x 1200 DPI qualitat més alta

en: 2880 x 720 DPI Highest Quality
ca: 2880 x 720 DPI Màxima qualitat

en: 36 Inch Roll Paper
ca: Ppaer de rotllo 36 polsades

en: 360 DPI Enhanced
ca: 360 DPI Millorat

en: 360 DPI High Quality
ca: 360 DPI Alta qualitat

en: 360 x 120 DPI Economy
ca: 360 x 120 DPI Econòmic

en: 360 x 180 DPI Draft
ca: 360 x 180 DPI Esborrany

en: 360 x 240 DPI Draft
ca: 360 x 240 DPI Esborrany

en: 360 x 90 DPI Fast Economy
ca: 360 x 90 DPI Econòmic ràpid

en: 4 Inch Roll Paper
ca: Paper de rotllo 4 polsades

en: 44 Inch Roll Paper
ca: Paper de rollo 44 polsades

en: 5 Inch Roll Paper
ca: Paper de rotllo 5 polsades

en: 60 Inch Roll Paper
ca: Paper de rotllo 60 polsades

en: 600 DPI Unidirectional
ca: 600 DPI Unidireccional

en: 600 DPI high quality
ca: 600 DPI qualitat alta

en: 600x600 DPI monochrome
ca: 600x600 DPI monocrom

en: 64 Inch Roll Paper
ca: Paper de rotllo 64 polsades

en: 720 DPI High Quality
ca: 720 DPI Alta qualitat

en: 720 DPI Highest Quality
ca: 720 DPI Màxima qualitat

en: 720 x 360 DPI Enhanced
ca: 720 x 360 DPI Millorat

en: 89 mm Roll Paper
ca: Paper de rotllo 89 mm

en: <Image>/File/Print with Gutenprint...
ca: <Imatge>/Fitxer/Impressió amb Gutenprint...

en: A2 Invitation
ca: Invitació A2

en: About
ca: Quant a

en: About Gutenprint
ca: Quant a Gutenprint

en: About to save settings...
ca: A punt de desar la configuració...

en: Adaptive Hybrid
ca: Híbrid adaptatiu

en: Add gloss enhancement
ca: Afegeix el brillantor millorat

en: Adjust Output...
ca: Ajusta la sortida...

en: Adjust color balance, brightness, contrast, saturation, and dither algorithm
ca: Ajusta el balanç de color, la lluminositat, el contrast, la saturació i els algoritme de trama

en: Adjust the black balance
ca: Ajusta el balanç de negre

en: Adjust the black density
ca: Ajusta la densitat del negre

en: Adjust the black gamma
ca: Ajusta el gamma negre

en: Adjust the blue density
ca: Ajusta la densitat de blau

en: Adjust the blue gamma
ca: Ajusta el gamma blau

en: Adjust the blue map
ca: Ajusta el mapa de blau

en: Adjust the cyan balance
ca: Ajusta el balanç de cian

en: Adjust the cyan density
ca: Ajusta la densitat del cian

en: Adjust the cyan gamma
ca: Ajusta el gamma cian

en: Adjust the cyan gray balance
ca: Ajusta el balanç gris cian

en: Adjust the cyan map
ca: Ajusta el mapa de cian

en: Adjust the density (amount of ink) of the print. Reduce the density if the ink bleeds through the paper or smears; increase the density if black regions are not solid.
ca: Ajusteu la densitat (quantitat de tinta) de la impressió. Reduïu la densitat si la tinta traspassa el paper o taca; incrementeu la densitat si les regions negres no són sòlides.

en: Adjust the gamma of the print. Larger values will produce a generally brighter print, while smaller values will produce a generally darker print.
ca: Ajusta el balanç de la impressió. Els valors més alts produeixen una impressió generalment més clara, mentre que valors més petits produeixen una impressió en general més fosca.

en: Adjust the gloss level
ca: Ajusta el nivell de brillantor

en: Adjust the gray component transition rate
ca: Ajusta la taxa de transició del component gris

en: Adjust the green gamma
ca: Ajusta el gamma verd

en: Adjust the magenta balance
ca: Ajusta el balanç de magenta

en: Adjust the magenta density
ca: Ajusta la densitat del magenta

en: Adjust the magenta gamma
ca: Ajusta el gamma magenta

en: Adjust the magenta gray balance
ca: Ajusta el balanç gris magenta

en: Adjust the magenta map
ca: Ajusta el mapa de magenta

en: Adjust the orange density
ca: Ajusta la densitat de taronja

en: Adjust the orange map
ca: Ajusta el mapa de taronja

en: Adjust the red density
ca: Ajusta la densitat de vermell

en: Adjust the red gamma
ca: Ajusta el gamma vermell

en: Adjust the red map
ca: Ajusta el mapa de vermell

en: Adjust the saturation (color balance) of the print
    Use zero saturation to produce grayscale output using color and black inks
ca: Ajusta la saturació (balanç de color) de la impressió
    Usa saturació zero per produir sortida en escala de grisos usant tintes de color i negra

en: Adjust the yellow balance
ca: Ajusta el balanç de groc

en: Adjust the yellow density
ca: Ajusta la densitat del groc

en: Adjust the yellow gamma
ca: Ajusta el gamma groc

en: Adjust the yellow gray balance
ca: Ajusta el balanç gris groc

en: Adjust the yellow map
ca: Ajusta el mapa de groc

en: Advanced Output Control
ca: Control avançat de sortida

en: Alignment Choices
ca: Opcions d'alineació

en: Alignment Passes
ca: Passades d'alineació

en: Alignment choices must be at least 1.
ca: Les opcions d'alineació han de ser almenys 1.

en: Alignment passes must be at least 1.
ca: Les passades d'alineació han de ser almenys 1.

en: Allow non-CD media sizes when printing to CD
ca: Permet mides de suport no-CD quan s'estigui imprimint a CD

en: Alternate Alignment Choices
ca: Opcions d'alineació alternada

en: Alternate Alignment Passes
ca: Passades d'alineació alternada

en: Alternate Fill
ca: Emplenat alternat

en: American foolscap
ca: Paper foli americà

en: ArchA transposed
ca: AchA transposat

en: ArchB transposed
ca: Ach8 transposat

en: ArchC transposed
ca: ArchC transposat

en: ArchD transposed
ca: ArchD transposat

en: ArchE transposed
ca: ArchE transposat

en: Archival Matte Paper
ca: Paper mat per a arxius

en: Ascending Double
ca: Doble ascendent

en: Ascending Fill
ca: Emplenat ascendent

en: Attempting to set alignment...
ca: S'està intentant establir l'alineació...

en: Auto
ca: Automàtic

en: Auto Sheet Feeder
ca: Alimentador de fulls automàtic

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic Paper Size
ca: Mida automàtica de paper

en: Automatic Printing Mode
ca: Mode d'impressió automàtica

en: Automatic Setting Control
ca: Control de configuració automàtica

en: Automatic printing mode
ca: Mode d'impressió automàtica

en: Autoselect
ca: Autoselecciona

en: B6-C4 landscape
ca: B6-C4 apaïsat

en: Back Light Film
ca: Film d'impressió inversa

en: Best
ca: El millor

en: Bidirectional
ca: Bidireccional

en: Bit depth per channel
ca: Profunditat de bits per canal

en: Black
ca: Negre

en: Black 1
ca: Negre 1

en: Black 2
ca: Negre 2

en: Black Balance
ca: Balance de negre

en: Black Curve
ca: Corba negre

en: Black Density
ca: Densitat del negre

en: Black and White
ca: Blanc i negre

en: Black curve
ca: Corba negre

en: Blue
ca: Blau

en: Blue Curve
ca: Corba blau

en: Blue Density
ca: Densitat de blau

en: Blue Map
ca: Mapa de blau

en: Blue curve
ca: Corba blau

en: Bond
ca: Mig

en: Borderless
ca: Sense vores

en: Both
ca: Ambdós

en: Bottom:
ca: Part inferior:

en: Bright Colors
ca: Colors clars

en: Bright White Paper
ca: Paper blanc clar

en: Brightness
ca: Claror

en: Brightness of the print
ca: Claror de la impressió

en: Browse
ca: Navega

en: C0 landscape
ca: C0 apaïsat

en: C1 landscape
ca: C1 apaïsat

en: C10 landscape
ca: C10 apaïsat

en: C2 landscape
ca: C2 apaïsat

en: C3 landscape
ca: C3 apaïsat

en: C4 landscape
ca: C4 apaïsat

en: C5 landscape
ca: C5 apaïsat

en: C6 landscape
ca: C6 apaïsat

en: C7 landscape
ca: C7 apaïsat

en: C7-6 landscape
ca: C7-6 apaïsat

en: C8 landscape
ca: C8 apaïsat

en: C9 landscape
ca: C9 apaïsat

en: CD - 3 inch
ca: CD - 3 polsades

en: CD - 5 inch
ca: CD - 5 polsades

en: CD - Custom
ca: CD - Personalitzat

en: CD Allow Other Media Sizes
ca: CD permet altres mides de suport

en: CD Horizontal Fine Adjustment
ca: Ajust horizontal fi del CD

en: CD Hub Size
ca: Mida del concentrador de CD

en: CD Hub Size (Custom)
ca: Mida del concentrador de CD (Personalitzat)

en: CD Size (Custom)
ca: Mida de CD (Personalitzat)

en: CD Vertical Fine Adjustment
ca: Ajust vertical fi de CD

en: CD or DVD
ca: CD o DVD

en: CMY Color
ca: Color CMY

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot identify printer model.
ca: No es pot identificar el model de la impressora.

en: Cannot open %s read/write: %s
ca: No es pot obrir %s per lectura/escriptura: %s

en: Cannot open device %s: %s
ca: No es pot obrir el dispositiu %s: %s

en: Cannot print to printer %s with %s
ca: No es pot imprimir a la impressora %s amb %s

en: Cannot read from %s: %s
ca: No es pot llegir de %s: %s

en: Cannot write to %s: %s
ca: No es pot escriure a %s: %s

en: Canon PIXMA iP6310D
ca: Canon PIXMA iP310D

en: Canon PIXMA iP90
ca: Canon PIXMA iP190

en: Canon PIXMA iP90v
ca: Canon PIXMA iP190v

en: Canon PIXMA mini220
ca: Canon PIXMA mini320

en: Canon SELPHY CP400
ca: Canon SELPHY-CP400

en: Center the image horizontally on the paper
ca: Centra la imatge horitzontalment al paper

en: Center the image on the paper
ca: Centra la imatge en el paper

en: Center the image vertically on the paper
ca: Centra la imatge verticalment al paper

en: Center:
ca: Centre:

en: Channel
ca: Canal

en: Channel Bit Depth
ca: Profunditat de bits del canal

en: Channel Names
ca: Noms dels canals

en: Chilean Double Letter
ca: Carta doble xilena

en: Chilean Double Office
ca: Oficina doble xilena

en: Chilean Office
ca: Oficina xilena

en: Choose the correct PPD filename for your printer
ca: Escolliu el nom correcte del fitxer PPD de la vostra impressora

en: Choose the dither algorithm to be used.
    Adaptive Hybrid usually produces the best all-around quality.
    EvenTone is a new, experimental algorithm that often produces excellent results.
    Ordered is faster and produces almost as good quality on photographs.
    Fast and Very Fast are considerably faster, and work well for text and line art.
    Hybrid Floyd-Steinberg generally produces inferior output.
ca: Trieu l'algoritme d'inspecció que s'utilitzarà.
    Híbrid d'adaptació en general produeix la millor qualitat general.
    EvenTone és un algoritme nou i experimental que sovint produeix excel·lents resultats.
    Ordenat és més ràpid i produeix gairebé una qualitat igualment bona en les fotografies.
    Ràpid i Molt Ràpid són considerablement més ràpids, i funcionen bé per al text i la línia d'art.
    Híbrid Floyd-Steinberg produeix generalment una sortida inferior.

en: Choose the printer model, PPD file, and command that is used to print to this printer
ca: Escolliu el model d'impressora, el fitxer PPD i l'ordre que s'usa per imprimir a aquesta impressora

en: Cleaning heads...
ca: S'estan netejant els capçals...

en: Close
ca: Tanca

en: Coated
ca: Recobert

en: Color + Black Cartridges
ca: Color + Cartutxos de negre

en: Color + Photo Cartridges
ca: Color + Cartutxos de foto

en: Color Correction
ca: Correcció de color

en: Color Model
ca: Model de color

en: Color Precision
ca: Presició del color

en: Color conversion module
ca: Mòdul de conversió de color

en: Color correction to be applied
ca: Correcció de color a aplicar-se

en: Color output
ca: Sortida de color

en: ColorLife Paper
ca: Paper de colors vius

en: Commercial 10
ca: Comercial 10

en: Commercial 10 landscape
ca: Comercial 10 apaïsat

en: Common
ca: Comú

en: Composite Gamma
ca: Gamma compost

en: Contrast of the print (0 is solid gray)
ca: Contrast de la impressió (0 és gris sòlid)

en: Copyright 2000-2006 Robert Krawitz (rlk@alum.mit.edu)
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it
    under the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY
    or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License
    for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
ca: Copyright 2000 Robert Krawitz (rlk@alum.mit.edu)
    
    Aquest programa és lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo 
    d'acord amb els termes de la Llicència Pública General de GNU tal 
    i com la publica la Free Software Foundation, tant se val  la versió 3 
    de la Llicència com (si ho preferiu) qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança que serà útil,
    però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia de 
    COMERCIABILITAT O APTITUD PER A PROPÒSITS DETERMINATS. Vegeu 
    la Llicència General Pública de  GNU per a més detalls.
    
    Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General de GNU
    amb aquest programa; si no, escriviu a la Free Software Foundation,
    Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Correct Hue Only
ca: Sols to correcte

en: Credit Card
ca: Targeta de crèdit

en: Crop (preserve dimensions)
ca: Escapça (mantingues les mides)

en: Crown Octavo
ca: Coronat octau

en: Crown Quarto
ca: Quart coronat

en: Curve for raw channel
ca: Corba per al canal en cru

en: Curve type
ca: Tipus de corba

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Command
ca: Ordre personalitzada

en: Cut Sheet Autoselect
ca: Autoselecció de tall de full

en: Cut Sheet Bin 1
ca: Caixa 1 de tall de full

en: Cut Sheet Bin 2
ca: Caixa 2 de tall de full

en: Cyan
ca: Cian

en: Cyan Balance
ca: Balanç cian

en: Cyan Curve
ca: Corba cian

en: Cyan Density
ca: Densitat del cian

en: Cyan Map
ca: Mapa de cian

en: Cyan curve
ca: Corba cian

en: DL landscape
ca: DL apaïsat

en: Dark Gray Density Scale
ca: Escala de densitat de gris fosc

en: Dark Gray Transition
ca: Transició de gris fosc

en: Dark Gray Value
ca: Valor de gris fosc

en: Dark Yellow
ca: Groc fosc

en: Dark Yellow Density Scale
ca: Escala de densitat de groc fosc

en: Dark Yellow Transition
ca: Transició de groc fosc

en: Dark Yellow Value
ca: Valor de groc fosc

en: Date
ca: Data

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default Black
ca: Negre predeterminat

en: Define New Printer
ca: Defineix una nova impressora

en: Define a new logical printer. This can be used to name a collection of settings that you wish to remember for future use.
ca: Definiu la nova impressora lògica. Això pot usar-se per nomenar una col·lecció de paràmetres que voleu recordar per a ús futur.

en: Demy Octavo
ca: Semi octau

en: Demy Quarto
ca: Semi quart

en: Density
ca: Densitat

en: Desaturated
ca: Desaturades

en: Descending Fill
ca: Emplenat descendent

en: Desktop Sheet Feeder
ca: Alimentador de fulls d'escriptori

en: Distance from the bottom of the paper to the image
ca: Distància des de la part inferior del paper a la imatge

en: Distance from the left of the paper to the image
ca: Distancia des de l'esquerra del paper a la imatge

en: Distance from the left of the paper to the right of the image
ca: Distància des de l'esquerra del paper a la dreta de la imatge

en: Distance from the right of the paper to the image
ca: Distància des de la dreta del paper a la imatge

en: Distance from the top of the paper to bottom of the image
ca: Distància des de la part superior del paper a la imatge

en: Distance from the top of the paper to the image
ca: Distància des de la part superior dle paper a la imatge

en: Dither Algorithm
ca: Algoritme de trama

en: Dither algorithm
ca: Algoritme de trama

en: Do not correct for screen gamma
ca: Deixa el gamma de pantalla sense corregir

en: Double-Sided Printing
ca: Impressió a doble cara

en: Draft
ca: Esborrany

en: Drop Size 1 (small)
ca: Retira la mida 1 (petita)

en: Drop Size 2 (medium)
ca: Retira la mida 2 (mitjana)

en: Drop Size 3 (large)
ca: Retira la mida 3 (gran)

en: Drop Size Large
ca: Retira la mida gran

en: Drop Size Medium
ca: Retira la mida mitjana

en: Drop Size Segmented
ca: Mida de gota segmentada

en: Drop Size Segmented New
ca: Mida de gota segmentada nova

en: Drop Size Small
ca: Retira la mida petita

en: Drying Time Per Page
ca: Temps d'assecat per pàgina

en: Drying Time Per Scan
ca: Temps d'assecat per escaneig

en: Dump file for LUT for external color adjustment
ca: Fitxer de bolcat de LUT per a l'ajust extern de color

en: Duplex/Tumble Setting
ca: Paràmetres de dúplex/volta doble

en: EA5 landscape
ca: EA5 apaïsat

en: EPSON Standard Inks
ca: Tintes estàndard EPSON

en: Economy
ca: Econòmic

en: Edit Curve...
ca: Edita la corba...

en: Eight Color Photo
ca: Foto de vuit colors

en: Eight Color Raw
ca: Vuit colors en brut

en: Eight Pass
ca: Vuit passades

en: Engineering C 17x22
ca: C 17x22 d'enginyeria

en: English
ca: Catalan

en: Enhance print quality by additional passes
ca: Millora la qualitat de la impressió mitjançant passades addicionals

en: Enhanced Gloss
ca: Brillantor millorat

en: Enter the correct PPD filename for your printer
ca: Entreu el nom correcte del fitxer PPD de la vostra impressora

en: Enter the correct command to print to your printer.
ca: Entreu l'ordre correcta per imprimir a la vostra impressora.

en: Enter the file to print to.
ca: Entreu el fitxer al qual imprimir.

en: Enter the name you wish to give this logical printer
ca: Entreu el nom que li voleu donar a aquesta impressora lògica

en: Envelopes
ca: Sobres

en: Epson 4x6 Photo Paper (tear-off borders)
ca: Paper fotogràfic 4x6 Epson (vores que es poden arrencar)

en: Epson L Photo Paper (tear-off borders)
ca: Paper fotogràfic Epson L (vores que es poden arrencar)

en: Epson Stylus Office BX635FWD
ca: Epson Stylus Office BX635FW

en: Error in input
ca: Error en l'entrada

en: Error: CD Tray Out
ca: Error: La safata de CD està exhaurida

en: Error: Card loading error
ca: Error: Error de càrrega de targeta

en: Error: Cover Open
ca: Error: Coberta oberta

en: Error: Double feed error
ca: Error: Error de doble alimentació

en: Error: Fatal Error
ca: Error: Error fatal

en: Error: Front cover open
ca: Error: La coberta frontal està oberta

en: Error: Ink cartridge lever released
ca: Error: La maneta del cartutx de tinta està solta

en: Error: Ink out
ca: Error: No hi ha tinta

en: Error: Maintenance cartridge cover open
ca: Error: La coberta del cartutx de manteniment està oberta

en: Error: Maintenance cartridge overflow
ca: Error: Desbordament del cartutx de manteniment

en: Error: Maintenance request
ca: Error: Demanda de manteniment

en: Error: Miscellaneous paper error
ca: Error: Error de paper no especificat

en: Error: No maintenance cartridge present
ca: Error: No està present el cartutx de manteniment

en: Error: Other interface is selected
ca: Error: S'ha seleccionat una altra interfície

en: Error: Paper jam
ca: Error: Embús de paper

en: Error: Paper out
ca: Error: No hi ha paper

en: Error: Rear cover open
ca: Error: La coberta posterior està oberta

en: Error: Recoverable cutter jam
ca: Error: Embús recuperable del tallador

en: Error: Tray cover open
ca: Error: La coberta de la safata està oberta

en: Error: Unknown (%d)
ca: Error: Desconegut (%d)

en: Error: Unrecoverable cutter error
ca: Error: Error no recuperable del tallador

en: Error: Wait return from the tear-off position
ca: Error: Retorn d'espera des de la posició de tall

en: Escputil version
ca: Versió Escputil

en: European foolscap
ca: Paper foli europeu

en: Executive
ca: Executiu

en: Exiting
ca: S'està sortint

en: Expand (use maximum page area)
ca: Expandeix (usa l'àrea màxima de la pàgina)

en: Extra Glossy
ca: Extra brillant

en: Extra Glossy Fine
ca: Film extra setinat

en: Family driver
ca: Controlador de la família

en: Fast
ca: Ràpid

en: Fast Economy
ca: Econòmic ràpid

en: Fatal error!
ca: Error fatal!

en: Feed Adjustment
ca: Ajust de l'alimentació

en: Feed Sequence
ca: Seqüència d'alimentació

en: File
ca: Fitxer

en: File to print to
ca: Fitxer al qual imprimir

en: Final command was not confirmed.
ca: L'ordre final no s'ha confirmat.

en: Fine Adjustment
ca: Ajust fi

en: Fine adjustment to horizontal position for CD printing
ca: Ajust fi de la posició horitzontal per a la impressió de CD

en: Five Color Photo Composite
ca: Composició de foto de cinc colors

en: Five Color Raw
ca: Cinc colors en cru

en: Four Color Photo
ca: Foto de quatre colors

en: Four Color Raw
ca: Quatre colors en cru

en: Four Color Raw Gloss
ca: Brillantor de quatre colors en brut

en: Four Color Standard
ca: Estàndard de quatre colors

en: Four Pass
ca: Quatre passades

en: Front Tray
ca: Safata frontal

en: Full Manual Control
ca: Control manual complet

en: Full Overlap
ca: Sol·lapament complet

en: Full Overlap 2
ca: Sol·lapament complet 2

en: GCR Lower Bound
ca: Fita inferior GCR

en: GCR Transition
ca: Transició GCR

en: GCR Upper Bound
ca: Fita superior GCR

en: Gamma for raw channel
ca: Gamma per a canal en cru

en: Gamma value assumed by application
ca: El programa suposa valor Gamma

en: Generic PCL 4 LF Printer
ca: Impressores PCL 4 LF genèrica

en: Generic PCL 4 Printer
ca: Impressora PCL 4 genèrica

en: Generic PCL 5 LF Printer
ca: Impressora PCL 5 LF genèrica

en: Generic PCL 5 Printer
ca: Impressora PCL 5 genèrica

en: Generic PCL 5c LF Printer
ca: Impressora PCL 5c LF genèrica

en: Generic PCL 5c Printer
ca: Impressora PCL 5c genèrica

en: Generic PCL 5e LF Printer
ca: Impressora PCL 5e LF genèrica

en: Generic PCL 5e Printer
ca: Impressora PCL 5e genèrica

en: Generic PCL 6/PCL XL LF Printer
ca: Impressora PCL 6/PCL XL LF genèrica

en: Generic PCL 6/PCL XL Printer
ca: Impressora PCL 6/PCL XL genèrica

en: Gloss Level
ca: Nivell de brillantor

en: Gloss Optimizer
ca: Optimitzador de brillantor

en: Glossy
ca: Brillant

en: Glossy Film
ca: Film setinat

en: Glossy Fine
ca: Setinat fi

en: Glossy Photo
ca: Foto brillant

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Gray 1
ca: Gris 1

en: Gray 2
ca: Gris 2

en: Gray 3
ca: Gris 3

en: Gray 4
ca: Gris 4

en: Gray 5
ca: Gris 5

en: Gray Component Reduction
ca: Reducció del component de gris

en: Gray Density Scale
ca: Escala de densitat de gris

en: Gray Transition
ca: Transició de gris

en: Gray Value
ca: Valor de gris

en: Gray component reduction curve
ca: Corba de reducció del component de gris

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Green
ca: Verd

en: Green Curve
ca: Corba verd

en: Green curve
ca: Corba verd

en: Gutenprint Version
ca: Versió de Gutenprint

en: Hagaki Card
ca: Targeta Hagaki

en: Has Interchangeable Ink Cartridges
ca: Té cartutxos de tinta intercanviables

en: Has multiple choices of ink cartridges
ca: Té múltiples opcions per als cartutxos de tinta

en: Height must be greater than zero
ca: L'alçada ha de ser més gran que zero

en: Height of the paper that you wish to print to
ca: Alçada del paper al que voleu imprimir

en: Height:
ca: Alçada:

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Density Scale
ca: Escala de densitat de gris 1 (el més clar) hextone

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Transition
ca: Transició de gris 1 (el més clar) hextone

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Value
ca: Valor de gris 1 (el més clar) hextone

en: Hextone Gray 1 Density Scale
ca: Escala de densitat de gris 1

en: Hextone Gray 1 Transition
ca: Transició de gris 1 hextone

en: Hextone Gray 1 Value
ca: Valor de gris 1 hextone

en: Hextone Gray 2 Density Scale
ca: Escala de densitat de gris 2 hextone

en: Hextone Gray 2 Transition
ca: Transició de gris 2 hextone

en: Hextone Gray 2 Value
ca: Valor de gris 2 hextone

en: Hextone Gray 3 Density Scale
ca: Escala de densitat de gris 3 hextone

en: Hextone Gray 3 Transition
ca: Transició de gris 3 hextone

en: Hextone Gray 3 Value
ca: Valor de gris 3 hextone

en: Hextone Gray 4 Density Scale
ca: Escala de densitat de gris 4 hextone

en: Hextone Gray 4 Transition
ca: Transició de gris 4 hextone

en: Hextone Gray 4 Value
ca: Valor de gris 4 hextone

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Density Scale
ca: Escala de densitat de gris 5 (el més fosc) hextone

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Transition
ca: Transició de gris 5 (el més fosc) hextone

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Value
ca: Valor de gris 5 (el més fosc) hextone

en: Hextone Gray 5 Density Scale
ca: Escala de densitat de gris 5 hextone

en: Hextone Gray 5 Transition
ca: Transició de gris 5 hextone

en: Hextone Gray 5 Value
ca: Valor de gris 5 hextone

en: High
ca: Alt

en: High Accuracy
ca: Precisió alta

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: Hue Map
ca: Mapa de to

en: Hue adjustment curve
ca: Corba d'ajust del to

en: Hybrid EvenBetter
ca: EvenBetter híbrid

en: Hybrid EvenTone
ca: EvenTone híbrid

en: Hybrid Floyd-Steinberg
ca: Floyd-Steinberg híbrid

en: Hybrid UniTone
ca: UniTone híbrid

en: I cannot understand what you typed!
ca: No es pot entendre el que heu teclejat!

en: Ilford Heavy Paper
ca: Paper pesat Ilford

en: Image Position
ca: Posició de la imatge

en: Image Size
ca: Mida de la imatge

en: Image Type
ca: Tipus d'imatge

en: Image dimensions must match paper dimensions
ca: Les dimensions de la imatge han de ser les mateixes que les dimensions del paper

en: Image preview
ca: Previsualització de la imatge

en: Inch
ca: Polsada

en: Ink Channels
ca: Canals de tinta

en: Ink Levels:
ca: Nivells de tinta:

en: Ink Limit
ca: Límit de tinta

en: Ink Set
ca: Conjunt de tintes

en: Ink Type
ca: Tipus de tinta

en: Ink cartridge
ca: Cartutx de tinta

en: Ink change command
ca: Ordre de canvi de tinta

en: Ink color
ca: Color de tinta

en: Inkjet Paper
ca: Paper d'injecció de tinta

en: Input Image Type
ca: Tipus d'imatge d'entrada

en: Input image type
ca: Tipus d'imatge d'entrada

en: Interleave
ca: Entrellaçat

en: Interleave 2
ca: Sol·lapament 2

en: Interleave Method
ca: Mètode de intercalació

en: Interleave pattern to use
ca: Patró d'intercalació a usar

en: Inverted Grayscale
ca: Escala invertida de grisos

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
ca: És aquesta corba lineal, d'interpolació per splines o de forma lliure?

en: Japanese Business Card
ca: Targeta empresarial japonesa

en: Japanese Kaku envelope #4
ca: Sobre japonès Kaku #4

en: Japanese Kaku envelope #4 landscape
ca: Sobre japonès Kaku #4 apaïsat

en: Japanese Western-style envelope #4
ca: Sobre amb estil japonès occidental #4

en: Japanese Western-style envelope #4 landscape
ca: Sobre amb estil japonès occidental #4 apaïsat

en: Japanese Western-style envelope #6
ca: Sobre amb estil japonès occidental #6

en: Japanese Western-style envelope #6 landscape
ca: Sobre amb estil japonès occidental #6 apaïsat

en: Japanese long envelope #3
ca: Sobre llarg japonès #3

en: Japanese long envelope #3 landscape
ca: Sobre llarg japonès #3 apaïsat

en: Japanese long envelope #4
ca: Sobre llarg japonès #4

en: Japanese long envelope #4 landscape
ca: Sobre llarg japonès #4 apaïsat

en: Job
ca: Tasca

en: Job Mode
ca: Mode de tasca

en: Job Name:
ca: Nom de la tasca:

en: Job vs. page mode
ca: Mode de tasca vs. pàgina

en: LUT dump file
ca: Fitxer de bolcat LUT

en: Laminate Pattern
ca: Patró laminat

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Large Crown Octavo
ca: Coronat octau gran

en: Large Crown Quarto
ca: Quart coronat gran

en: Left:
ca: Esquerra:

en: Letter
ca: Carta

en: Light Black
ca: Negre clar

en: Light Cyan
ca: Cian clar

en: Light Cyan Density Scale
ca: Escala de densitat de cian clar

en: Light Cyan Transition
ca: Transició de cian clar

en: Light Cyan Value
ca: Valor de cian car

en: Light Gray Density Scale
ca: Escala de densitat de gris clar

en: Light Gray Transition
ca: Transició de gris clar

en: Light Gray Value
ca: Valor de gris clar

en: Light Light Black
ca: Negre extra clar

en: Light Magenta
ca: Magenta clar

en: Light Magenta Density Scale
ca: Escala de densitat de magenta clar

en: Light Magenta Transition
ca: Transició de magenta clar

en: Light Magenta Value
ca: Valor de magenta clar

en: Light Yellow Transition
ca: Transició de groc clar

en: Limit the total ink printed to the page
ca: Limita la tinta total impresa a la pàgina

en: Line Art
ca: Art lineal

en: Linear Contrast Adjustment
ca: Ajust de contrast lineal

en: Long Edge (Standard)
ca: Vora llarga (estàndard)

en: Lower bound of gray component reduction
ca: Fita inferior de la reducció del component de gris

en: Luminosity Map
ca: Mapa de lluminositat

en: Luminosity adjustment curve
ca: Corba d'ajust de la lluminositat

en: MIS Hextone
ca: Hextone MIS

en: MIS Quadtone
ca: To de dos bits MIS

en: MIS Six Tone
ca: Sis tons MIS

en: MISQuadtone
ca: To de dos bits MIS

en: Magenta Balance
ca: Balanç magenta

en: Magenta Curve
ca: Corba magenta

en: Magenta Density
ca: Densitat del magenta

en: Magenta Map
ca: Mapa de magenta

en: Magenta curve
ca: Corba magenta

en: Main Input
ca: Entrada principal

en: Main Tray
ca: Safata principal

en: Manual - Movable Guides
ca: Manual - Guies mòbils

en: Manual Control
ca: Control manual

en: Manual Feed
ca: Alimentació manual

en: Manual Feed (Front)
ca: Alimentació manual (Front)

en: Manual Selection
ca: Selecció manual

en: Manual Sheet Guide
ca: Guia d'alimentació manual

en: Manual with Pause
ca: Manual amb pausa

en: Manual without Pause
ca: Manual sense pausa

en: Matte
ca: Mat

en: Matte +1
ca: Mat +1

en: Matte +2
ca: Mat +1

en: Matte +3
ca: Mat +3

en: Matte +4
ca: Mat +4

en: Matte +5
ca: Mat +5

en: Matte -1
ca: Mat -1

en: Matte -2
ca: Mat -2

en: Matte -3
ca: Mat -3

en: Matte -4
ca: Mat -4

en: Matte -5
ca: Mat -5

en: Matte Black
ca: Negre mat

en: Matte Fine
ca: Mat fi

en: Matte Paper
ca: Paper mat

en: Matte Paper Heavyweight
ca: Paper mat gruixut

en: MatteBlack
ca: Negre mat

en: Maximum X
ca: Màxim X

en: Maximum Y
ca: Màxim Y

en: Maximum possible X value
ca: El valor màxim possible per a X

en: Maximum possible value for Y
ca: El valor màxim possible per a Y

en: Media Size
ca: Mida del suport

en: Media Source
ca: Font del suport

en: Media Type
ca: Tipus d'elements multimèdia

en: Medium Gray Density Scale
ca: Escala de densitat de gris mitjà

en: Medium Gray Transition
ca: Transició de gris mitjà

en: Medium Gray Value
ca: Valor de gris mitjà

en: Mid Gray Density Scale
ca: Escala de densitat de gris mitjà

en: Mid Gray Transition
ca: Transició de gris mitjà

en: Mid Gray Value
ca: Valor de gris mitjà

en: Minimum Drying Time Per Scan
ca: Temps mínim d'assecat per escaneig

en: Minimum X
ca: Mínim X

en: Minimum Y
ca: Mínim Y

en: Minimum possible value for X
ca: El valor mínim possible per a X

en: Minimum possible value for Y
ca: El valor mínim possible per a Y

en: Miscellaneous (unclassified)
ca: Diversos (sense classificar)

en: Mixed Text and Graphics
ca: Text and gràfics barrejats

en: Model Name
ca: Nom del model

en: Monarch Envelope
ca: Sobre monarca

en: Monarch Envelope landscape
ca: Sobre monarca apaïsat

en: Nearest Neighbor Avoidance
ca: Evitació del veí més proper

en: New Printer...
ca: Impressora nova...

en: None
ca: Cap

en: None; please provide a PPD file
ca: Cap; si us plau proveïu un fitxer PPD

en: Number of Copies
ca: Número de còpies

en: Number out of range!
ca: Número fora de rang!

en: OK
ca: D'acord

en: OK, your printer is aligned, but the alignment has not been saved.
    If you wish to save the alignment, you must repeat this process.
ca: D'acord, la vostra impressora està alineada, però l'alineació no s'ha desat.
    Si voleu desar l'alineació, heu de repetir el procés.

en: Obtaining %s requires using a raw device.
ca: Per obtenir %s es requereix usar un dispositiu en brut.

en: Obtaining extended ink information requires using a raw device.
ca: Per obtenir informació estesa de tinta es necessita usar un dispositiu en brut.

en: Off
ca: Inactiu

en: On
ca: Actiu

en: One Color Raw
ca: Un color en cru

en: One Color Raw Enhanced Gloss
ca: Brillantor de un color en brut millorat

en: Optional Source
ca: Font opcional

en: Orange
ca: Taronja

en: Orange Density
ca: Densitat de taronja

en: Orange Map
ca: Mapa de taronja

en: Ordered
ca: Ordenat

en: Ordered New
ca: Ordenat nou

en: Orientation:
ca: Orientació:

en: Other
ca: Altre

en: Oufuku Card
ca: Targeta Oufuku

en: Output
ca: Sortida

en: Output Control
ca: Control de la sortida

en: Output Image Type
ca: Tipus d'imatge de sortida

en: Output Level Adjustment
ca: Ajust de nivell de sortida

en: Output Order
ca: Ordre de la sortida

en: Output Type:
ca: Tipus de sortida:

en: Output image type
ca: TIpus d'imatge de sortida

en: PPD File
ca: Fitxer PPD

en: PPD File Model Name
ca: Nom del model de fitxer PPD

en: PPD File:
ca: Fitxer PPD:

en: PPDFile
ca: Fitxer PPD

en: Page
ca: Pàgina

en: Page Number
ca: Número de pàgina

en: Page Size
ca: Mida de pàgina

en: Page number
ca: Número de pàgina

en: Page size is not valid
ca: La mida de la pàgina no és vàlida

en: Paper Size
ca: Mida del paper

en: Paper Thickness
ca: Gruix del paper

en: Part number
ca: Número de recanvi

en: Pass #%d
ca: Passada #%d

en: Penguin large paperback
ca: Llibre de butxaca pingüí gran

en: Penguin small paperback
ca: Llibre de butxaca pingüí petit

en: Percent
ca: Percentatge

en: Percent remaining
ca: Percentatge restant

en: Photo
ca: Foto

en: Photo Black
ca: Negre de foto

en: Photo Board
ca: Panell de paper fotogràfic

en: Photo Paper
ca: Paper fotogràfic

en: Photo Quality Glossy Paper
ca: Paper fotogràfic setinat de qualitat

en: Photo Quality Inkjet Paper
ca: Paper d'injecció de tinta de qualitat fotogràfica

en: Photo Tray
ca: Safata de paper fotogràfic

en: Photograph
ca: Foto

en: Plain
ca: Bàsic

en: Plain Paper
ca: Paper bàsic

en: Plain Paper Fast Load
ca: Càrrega ràpida de paper bàsic

en: Platen Gap
ca: Distància del capçal

en: Please confirm by typing 'q' again that you wish to quit without saving:
ca: Si us plau confirmeu teclejant 'q' un altre cop que voleu sortir sense
    desar:

en: Please confirm by typing 'r' again that you wish to repeat the
    alignment process:
ca: Si us plau confirmeu teclejant 'r' un altre cop que voleu repetir
    el procés d'alineació:

en: Please insert a fresh sheet of paper.
ca: Si us plau inseriu un full net de paper.

en: Please inspect the final output very carefully to ensure that your
    printer is in proper alignment. You may now:
      (s)ave the results in the printer,
      (q)uit without saving the results, or
      (r)epeat the entire process from the beginning.
    You will then be asked to confirm your choice.
    What do you want to do (s, q, r)?
ca: Si us plau inspeccioneu la sortida final molt curosament per assegurar
    que la vostra impressora està alineada adequadament. Ara podeu:
      (s) desar els resultats a la impressora,
      (q) sortir sens desar els resultats, o
      (r) repetir el procés sencer des del principi.
    Després se us demanarà que confirmeu la vostra elecció.
    Què voleu fer (s, q, r)?

en: Please inspect the print, and choose the best pair of lines in each pattern.
    Type a pair number, '?' for help, or 'r' to repeat the procedure.
ca: Si us plau inspeccioneu la impressió, i escolliu la millor parella de línies a cada patró.
    Teclegeu un número de parella, '?' per ajuda, o 'r' per repetir el procediment.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints %d test patterns.  Each pattern looks very similar.
    The patterns consist of a series of pairs of vertical lines that overlap.
    Below each pair of lines is a number between %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical line.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    Each pattern is similar, but later patterns use finer dots for more
    critical alignment.  You must run all of the passes to correctly align your
    printer.  After running all the alignment passes, the alignment
    patterns will be printed once more.  You should find that the middle-most
    pair (#%d out of the %d) is the best for all patterns.
    
    After the passes are printed once more, you will be offered the
    choices of (s)aving the result in the printer, (r)epeating the process,
    or (q)uitting without saving.  Quitting will not restore the previous
    settings, but powering the printer off and back on will.  If you quit,
    you must repeat the entire process if you wish to later save the results.
    It is essential that you not turn your printer off during this procedure.
ca: Si us plau llegiu aquestes instruccions amb molta cura abans de procedir.
    
    Aquesta utilitat us permet alinear el capçal de la vostra impressora
    d'injecció de tinta Epson Stylus. Un mal ús d'aquesta utilitat pot
    causar que la qualitat d'impressió decaigui i que es produeixi un dany
    a la vostra impressora. Seiko Epson no ha revisat la correcció
    d'aquesta utilitat, i s'ofereix sense cap mena de garanties. Assumiu
    completament el risc d'usar aquesta utilitat.
    
    Aquesta utilitat imprimeix %d patrons de prova. Cada patró es veu molt
    semblant. Els patrons consisteixen d'una sèrie de parells de línies
    verticals que se solapen. A sota de cada parell de línies hi ha un
    número entre %d i %d.
    
    Quan inspeccioneu el parell de línies, hauríeu de trobar la millor parella de
    línies per a l'alineació, en altres paraules, que millor formen una
    línia vertical única. Inspeccioneu els parells amb molta cura per
    trobar el millor encaix. Es recomana l'ús d'una lupa o d'un lent
    d'augment per a la inspecció més crítica. També es recomana l'ús
    d'un paper de bona qualitat per a la prova, de manera que les línies
    es formin bé i que no s'escampin a través del paper. Després de
    seleccionar al número corresponent a la millor parella, retorneu el
    paper a la safata d'entrada de paper abans d'escriure en ell.
    
    Cada patró és similar, però els últims patrons fan servir punts més
    fins per a una alineació més crítica. Heu de córrer totes les passades
    per alinear correctament la vostra impressora. Després de córrer totes
    les passades d'alineació, s'imprimiran un altre cop els patrons
    d'alineació. Hauríeu de trobar la parella més al mig (#%d dels %d) és
    la millor per a tots els patrons.
    
    Després que les passades s'hagin imprès un altre cop, rebreu
    l'oferta de desar (s)  els resultats en la impressora, repetir (r) el
    procés, o sortir (q) sense desar. Si sortiu no es recuperaran els
    paràmetres anteriors, però si apagueu i engegueu la impressora sí. Si
    sortiu, haureu de repetir tot el procés si voleu desar els resultats 
    després. És essencial que no apagueu la vostra impressora durant aquest
    procediment.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints a test pattern that consist of a series of pairs of
    vertical lines that overlap.  Below each pair of lines is a number between
    %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical align.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    After running the alignment pattern, it will be printed once more.  You
    should find that the middle-most pair (#%d out of the %d) is the best.
    You will then be offered the choices of (s)aving the result in the printer,
    (r)epeating the process, or (q)uitting without saving.  Quitting will not
    restore the previous settings, but powering the printer off and back on will.
    If you quit, you must repeat the entire process if you wish to later save
    the results.  It is essential that you not turn off your printer during
    this procedure.
ca: Si us plau llegiu aquestes instruccions amb molta cura abans de procedir.
    
    Aquesta utilitat us permet alinear el capçal d'impressió de la vostra
    impressora d'injecció de tinta Epson Stylus.  Un mal ús d'aquesta
    utilitat pot causar que la qualitat d'impressió decaigui i que es
    produeixi un dany a la vostra impressora. Seiko Epson no ha revisat la
    correcció d'aquesta utilitat, i s'ofereix sense cap mena de
    garanties. Assumiu completament el risc d'usar aquesta utilitat.
    
    Aquesta utilitat imprimeix un patró de prova que consisteix en una
    sèrie de parelles de línies verticals que se solapen. A sota de cada
    parell de línies hi ha un número entre %d i %d.
    
    Quan inspeccioneu les parelles de línies, hauríeu de trobar la parella
    de línies que s'alineen millor, és a dir, que formen de la millor
    manera una única línia vertical. Inspeccioneu les parelles molt
    curosament per trobar l'encaix millor. Es recomana usar una lupa o una
    lent d'augment per a la inspecció més crítica. Es recomana també usar
    un paper de bona qualitat per a la prova, de manera que les línies es
    formin bé i no s'escampin a través del paper. Després d'escollir el
    número que es correspon amb la millor parella, retorneu el paper a la
    safata d'entrada de paper abans d'escriure en ell.
    
    Després d'executar al patró d'alineació, s'imprimirà un altre
    cop. Hauríeu de trobar que la parella de més al centre (#%d de %d) és
    la millor. A continuació rebreu l'oferta de les opcions de desar (s)
    el resultat a la impressora, repetir (r) el procés, o sortir (q) sense
    desar. Si sortiu no es restabliran els paràmetres anteriors, però si
    apagueu i engegueu la impressora sí. Si sortiu, haureu de repetir el
    procés sencer si voleu desar els resultats després. És essencial que
    no apagueu la vostra impressora durant aquest procediment.

en: Please report the above information to gimp-print-devel@lists.sourceforge.net
ca: Si us plau transmeteu la informació de dalt a gimp-print-devel@lists.sourceforge.net

en: Please specify a raw device
ca: Si us plau especifiqueu un dispositiu en brut

en: Please verify that the alignment is correct.  After the alignment pattern
    is printed again, please ensure that the best pattern for each line is
    pattern %d.  If it is not, you should repeat the process to get the best
    quality printing.
ca: Si us plau verifiqueu que l'alineació és correcta. Després que s'imprimeixi
    el patró d'alineació una altra vegada, si us plau assegureu-vos que el
    millor patró para cada línia és el patró %d. Si no ho és, hauríeu de
    repetir el procés per obtenir la impressió de millor qualitat.

en: Points
ca: Punts

en: Portable Sheet Feeder
ca: Alimentador de fulls portàtil

en: Portrait
ca: Vertical

en: Position the image on the page.
    Click and drag with the primary button to position the image.
    Click and drag with the second button to move the image with finer precision; each unit of motion moves the image one point (1/72")
    Click and drag with the third (middle) button to move the image in units of the image size.
    Holding down the shift key while clicking and dragging constrains the image to only horizontal or vertical motion.
    If you click another button while dragging the mouse, the image will return to its original position.
ca: Posiciona la imatge a la pàgina.
    Clica i arrossega amb el botó principal per posicionar la imatge.
    Clica i arrossega amb el botó secundari per moure la imatge amb una
    precisió més fina; cada unitat de moviment mou la imatge un punt (1/72")
    Clica i arrossega amb el tercer botó (el del mig) per moure la imatge en unitats de la mida de la imatge.
    Prement la tecla majúscules mentre es clica i s'arrossega fa que la imatge sols es mogui horitzontal o verticalment

en: PostScript Level 1
ca: Postscript nivell 1

en: PostScript Level 2
ca: Postscript nivell 2

en: Postcard
ca: Postal

en: Pre-Dithered
ca: Pre-tramat

en: Predithered Input
ca: Entrada pretramada

en: Premium Glossy Photo Paper
ca: Paper fotogràfic setinat premium

en: Premium Glossy Photo Paper 170 wt
ca: Paper fotogràfic brillant Premium 170 wt

en: Premium Glossy Photo Paper 250 wt
ca: Paper fotogràfic brillant Premium 250 wt

en: Premium Luster Photo Paper
ca: Paper fotogràfic il·lustre premium

en: Premium Luster Photo Paper 250 wt
ca: Paper fotogràfic amb llustre Premium 250 wt

en: Premium Presentation Paper Matte
ca: Paper mat de presentació Premium

en: Premium Semigloss Photo Paper
ca: Paper fotogràfic semibrillant Premium

en: Premium Semigloss Photo Paper 170 wt
ca: Paper fotogràfic semibrillant Premium 170 wt

en: Premium Semigloss Photo Paper 250 wt
ca: Paper fotogràfic semibrillant Premium 250 wt

en: Press enter to continue >
ca: Premeu intro per continuar >

en: Preview
ca: Previsualització

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Color Adjust
ca: Ajusta el color de la impressió

en: Print Method
ca: Mètode d'impressió

en: Print Quality
ca: Qualitat de la impressió

en: Print To File
ca: Imprimeix a un fitxer

en: Print To Hub
ca: Imprimeix al concentrador

en: Print and
    Save Settings
ca: Imprimeix i
    desa la configuració

en: Print in shades of gray using black ink
ca: Imprimeix en ombres de ris usant la tinta negra

en: Print only outside of the hub of the CD, or all the way to the hole
ca: Imprimeix sols fora del concentrador del CD, o fins al forat

en: Print options not verified; cannot print.
ca: Les opcions d'impressió no s'han verificat; no es pot imprimir.

en: Print to CD
ca: Imprimeix a CD

en: Print to a file
ca: Imprimeix a un fitxer

en: Print without borders
ca: Impressió sense vores

en: Printer
ca: Impressora

en: Printer Default
ca: Valors predeterminats de la impressora

en: Printer Features
ca: Característiques de la impressora

en: Printer Make:
ca: Fabricant de la impressora:

en: Printer Model:
ca: Model de la impressora:

en: Printer Name:
ca: Nom de la impressora

en: Printer Name: %s
ca: Nom de la impressora: %s

en: Printer Queue:
ca: Cua de la impressora:

en: Printer Settings
ca: Configuracions de la impressora

en: Printer identification requires using a raw device.
ca: La identificació de la impressora requereix l'ús d'un dispositiu en brut.

en: Printing Direction
ca: Direcció de la impressió

en: Printing Mode
ca: Mode d'impressió

en: Printing Output Mode
ca: Mode de sortida d'impressió

en: Printing direction (unidirectional is higher quality, but slower)
ca: Direcció de la impressió (unidireccional és de qualitat més alta, però més lent)

en: Printing nozzle self-test
ca: Auto-verificació d'injector d'impressió

en: Printing...
ca: S'està imprimint...

en: Quadtone
ca: To de dos bits

en: Quality Enhancement
ca: Millora de la qualitat

en: Quick-dry Photo
ca: Foto d'assecat ràpid

en: Quick-dry Transparency
ca: Transparència d'assecat ràpid

en: RGB Color
ca: Color RGB

en: Raw
ca: En cru

en: Raw Channel Count
ca: Nombre de canals en cru

en: Raw Channel Names
ca: Nomes del canals en cru

en: Raw Channels
ca: Canals en cru

en: Read from printer timed out
ca: S'ha exhaurit el temps per llegir de la impressora

en: Rear Tray
ca: Safata posterior

en: Red
ca: Vermell

en: Red Curve
ca: Corba vermell

en: Red Density
ca: Densitat de vermell

en: Red Map
ca: Mapa de vermell

en: Red curve
ca: Corba vermell

en: Repeating the alignment process.
ca: S'està repetint el procés d'alineació.

en: Reset
ca: Restableix

en: Resetting ink levels requires using a raw device.
ca: Reiniciar els nivells de tinta requereix usar un dispositiu en brut.

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolution and quality of the print
ca: Resolució i qualitat de la impressió

en: Resolution of the print
ca: Resolució de la impressió

en: Restore Previous
ca: Restableix l'anterior

en: Reverse
ca: Cara posterior

en: Right:
ca: Dreta:

en: Roll Feed
ca: Alimentació de rotllo de paper

en: Roll Feed (borderless with double cut)
ca: Alimentació de rotllo de paper (sense bora amb tall doble)

en: Roll Feed (borderless with single cut)
ca: Alimentació de rotllo de paper (sense bora amb tall únic)

en: Roll Feed (cut each page)
ca: Alimentació de rotllo de paper (talla cada pàgina)

en: Roll Feed (do not cut)
ca: Alimentació de rotllo de paper (no tallis)

en: Royal Octavo
ca: Octau reial

en: Royal Quarto
ca: Quart reial

en: Running nozzle check, please ensure paper is in the printer.
ca: S'estan verificant els injectors, si us plau assegureu-vos que hi ha paper a la impressora.

en: Saturation
ca: Saturació

en: Saturation Map
ca: Mapa de saturació

en: Saturation adjustment curve
ca: Corba d'ajust de la saturació

en: Save
    Settings
ca: Desa
    la configuració

en: Scale by:
ca: Escala per:

en: Scale the print to the number of dots per inch
ca: Escala la impressió pel nombre de punts per polsada

en: Scale the print to the size of the page
ca: Escala la impressió per la mida de la pàgina

en: Scaling:
ca: Escalament:

en: Seascape
ca: Invertit en horitzontal

en: Select File...
ca: Selecciona un fitxer...

en: Select the base unit of measurement for printing
ca: Seleccioneu la unitat bàsica de mesura per a la impressió

en: Select the desired output type
ca: Seleccioneu el tipus de sortida desitjada

en: Select the make of your printer
ca: Seleccioneu el fabricant de la vostra impressora

en: Select the name of the output queue (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
ca: Seleccioneu el nom de la cua de sortida (no el tipus o model de la impressora)  a la qual voleu imprimir

en: Select the name of the printer (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
ca: Seleccioneu el nom de la impressora (no el tipus o el model d'impressora) a la qual voleu imprimir

en: Select the number of copies to print; a value between 1 and 100
ca: Selecciona el nombre de còpies a imprimir: un valor entre 1 i 100

en: Select the orientation: portrait, landscape, upside down, or seascape (upside down landscape)
ca: Seleccioneu l'orientació: vertical, horitzontal, invertit en vertical o invertit en horitzontal

en: Select whether scaling is measured as percent of available page size or number of output dots per inch
ca: Seleccioneu si l'escalament es mesura com a percentatge de la mida de la pàgina disponible o pel nombre de punts de sortida per polsada

en: Select your printer model
ca: Seleccioneu el model de la vostra impressora

en: Set Default
ca: Estableix per defecte

en: Set Defaults
ca: Estableix els valors predeterminats

en: Set Printer Option Defaults
ca: Estableix els valors predeterminats de les opcions de la impressora

en: Set all printer options to their defaults
ca: Estableix totes les opcions de la impressora als seus valors predeterminats

en: Set drying time per page
ca: Estableix el temps d'assecat per pàgina

en: Set drying time per scan
ca: Estableix el temps d'assecat per escaneig

en: Set minimum drying time per scan
ca: Estableix el temps mínim d'assecat per escaneig

en: Set paper feed adjustment (0.01% units)
ca: Estableix l'ajust de l'alimentació de paper (0,01% unitats)

en: Set paper feed sequence (printer-specific)
ca: Estableix la seqüència d'alimentació del paper (específic per a la impressora)

en: Set platen gap (printer-specific)
ca: Estableix la distància del capçal (específic per a la impressora)

en: Set print method (printer-specific)
ca: Estableix el mètode d'impressió (específic per a la impressora)

en: Set printer paper thickness
ca: Estableix el gruix de paper de la impressora

en: Set the base unit of measurement to centimetres
ca: Estableix la unitat base de mesura a centímetres

en: Set the base unit of measurement to inches
ca: Estableix la unitat base de mesura a polsades

en: Set the base unit of measurement to millimetres
ca: Estableix la unitat base de mesura a mil·límetres

en: Set the base unit of measurement to picas (1/12")
ca: Estableix la unitat base de mesura a piques (1/12")

en: Set the base unit of measurement to points (1/72")
ca: Estableix la unitat base de mesura a punts (1/72")

en: Set the height of the print
ca: Estableix l'alçada de la impressió

en: Set the print size to the size of the image
ca: Estableix la mida de la impressió a la mida de la imatge

en: Set the scale (size) of the image
ca: Estableix l'escala (mida) de la imatge

en: Set the width of the print
ca: Estableix l'amplada de la impressió

en: Set vacuum intensity (printer-specific)
ca: Estableix la intensitat de buit (específic per a la impressora)

en: Setup Printer
ca: Configuració de la impressora

en: Setup Printer...
ca: Configureu la impressora...

en: Seven Color Enhanced Gloss Raw
ca: Brillantor de set colors en brut

en: Seven Color Photo
ca: Foto de set colors

en: Seven Color Raw
ca: Set colors en brut

en: Short Edge (Flip)
ca: Vora curta (invertit)

en: Short Edge(Flip)
ca: Vora curta (Invertida)

en: Show All Paper Sizes
ca: Mostra totes les mides de paper

en: Shrink (print the whole page)
ca: Redueix (imprimeix la pàgina sencera)

en: Shrink Page If Necessary to Fit Borders
ca: Redueix la pàgina si és necessari per encaixar els marges

en: Six Color Enhanced Composite
ca: Compost millorat de sis colors

en: Six Color Enhanced Gloss Raw
ca: Brillantor de sis colors en brut

en: Six Color Photo
ca: Foto de sis colors

en: Six Color Raw
ca: Sis colors en cru

en: Size Units:
ca: Unitats per la mida:

en: Size of the paper being printed to
ca: Mida del paper en el qual s'està imprimint

en: Small paperback
ca: Llibre de butxaca petit

en: Source (input slot) of the media
ca: Font (lloc d'entrada) del suport

en: Standard
ca: Estàndard

en: Standard Command
ca: Ordre estàndard

en: Status: Busy
ca: Estat: Ocupat

en: Status: Cleaning
ca: Estat: En neteja

en: Status: Error
ca: Estat: Error

en: Status: Factory shipment
ca: Estat: Configuració de fàbrica

en: Status: Idle
ca: Estat: Inactiva

en: Status: Paused
ca: Estat: En pausa

en: Status: Self-Printing
ca: Estat: Auto-impressió

en: Status: Shutting down
ca: Estat: En tancament

en: Status: Unknown (%d)
ca: Estat: Desconegut (%d)

en: Status: Waiting
ca: Estat: en espera

en: Subchannel Cutoff
ca: Límit del subcanal

en: Super Photo
ca: Super Foto

en: Supports D4 Packet Mode
ca: Suporta el mode de paquet D4

en: Supports Packet Mode
ca: Suporta al mode de paquet

en: Tabloid
ca: Tabloide

en: Texture
ca: Textura

en: The best pair of lines should be numbered between 1 and %d.
ca: La millor parella de línies hauria de numerar-se entre 1 i %d.

en: This printer does not support raw printer output at depth %d
ca: Aquesta impressora no suporta sortida en cru d'impressora a la profunditat %d

en: This procedure assumes that your printer is an %s.
    If this is not your printer model, please type control-C now and
    choose your actual printer model.
    
    Please place a sheet of paper in your printer to begin the head
    alignment procedure.
ca: Aquest procediment suposa que la vostra impressora és una %s.
    Si aquest no és el model de la vostra impressora, si us plau teclegeu
    control-C ara i escolliu el vostre model real d'impressora.
    
    Si us plau poseu un full de paper a la vostra impressora per començar 
    el procediment d'alineació de capçals.

en: This will permanently alter the configuration of your printer.
    WARNING: this procedure has not been approved by Seiko Epson, and
    it may damage your printer. Proceed?
    Please confirm by typing 's' again that you wish to save the settings
    to your printer:
ca: Això alterarà permanentment la configuració de la vostra impressora.
    ADVERTIMENT: aquest procediment no ha estat aprovat per Seiko Epson, i
    pot danyar la vostra impressora. Procedeixo?
    Si us plau confirmeu teclejant 's' un altre cop que voleu desar la configuració
    a la vostra impressora:

en: Three Color Composite
ca: Composició de tres colors

en: Three Color Raw
ca: Tres colors en cru

en: Three Color Raw Gloss
ca: Brillantor de tres colors en brut

en: Threshold
ca: Llindar

en: Top:
ca: Part superior:

en: Traditional Gutenprint color conversion
ca: Conversió de color tradicional Gutenprint

en: Transparencies
ca: Transparències

en: Transparency
ca: Transparència

en: Tray
ca: Safata

en: Tray 1
ca: Safata 1

en: Tray 1 - Movable Guides
ca: Safata 1 - Guies mòbils

en: Tray 2
ca: Safata 2

en: Tray 2 - Movable Guides
ca: Safata 2 - Guies mòbils

en: Tray 3
ca: Safata 3

en: Tray 3 - Movable Guides
ca: Safata 3 - Guies mòbils

en: Tray 4
ca: Safata 4

en: Tray 4 - Movable Guides
ca: Safata 4 - Guies mòbils

en: Two Color Raw
ca: Dos colors en brut

en: Two Level Grayscale
ca: Escala de grisos de dos nivells

en: Type `%s --help' for more information.
ca: Teclegeu `%s --help' per a més informació.

en: Type `%s -h' for more information.
ca: Teclegeu `%s -h' per a més informació.

en: Type of image being printed
ca: Tipus d'imatge que s'està imprimint

en: Type of ink in the printer
ca: Tipus de tinta a la impressora

en: Type of inkset in the printer
ca: Tipus de conjunt de tinta a la impressora

en: Type of media (plain paper, photo paper, etc.)
ca: Tipus de suports (paper senzill, paper color, etc.)

en: Ultra Glossy Photo Paper
ca: Paper fotogràfic ultra brillant

en: Ultra Photo
ca: Ultra Foto

en: Ultra Premium Photo Paper Luster
ca: Paper fotogràfic amb llustre Ultra Premium

en: UltraChrome Matte Black
ca: Negre mat ultra cromat

en: UltraChrome Photo Black
ca: Paper fotogràfic negre ultra cromat

en: Unable to send command to printer
ca: No es pot enviar l'ordre a la impressora

en: Unable to send command to the printer, exiting.
ca: No es pot enviar l'ordre a la impressora, se sortirà.

en: Uncorrected
ca: Sense corregit

en: Unidirectional
ca: Unidireccional

en: Units:
ca: Unitats:

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown option %c
ca: Opció desconeguda %c

en: Unknown printer %s!
ca: Impressora %s desconeguda!

en: Unknown type parameter %s (%d)
ca: Paràmetre %s de tipus desconegut (%d)

en: Unrecognized command.
ca: Ordre no reconeguda.

en: Upper bound of gray component reduction
ca: Fita superior de la reducció del component de gris

en: Upper limit for using light ink
ca: Limit superior per usar tinta clara

en: Upside down
ca: Invertit en vertical

en: Usage: %s [OPTIONS] command
ca: Ús: %s [OPCIONS] ordre

en: Usage: escputil [-c | -n | -a | -i | -e | -s | -d | -l | -M | -X]
                    [-P printer | -r device] [-u] [-q] [-m model] [ -S ]
                    [-C choices] [-p patterns]
    Perform maintenance on EPSON Stylus (R) printers.
    Examples: escputil --ink-level --raw-device /dev/usb/lp0
              escputil --clean-head --new --printer-name MyQueue
    
      Commands:
        -c|--clean-head    Clean the print head.
        -n|--nozzle-check  Print a nozzle test pattern.
                           Dirty or clogged nozzles will show as gaps in the
                           pattern.  If you see any gaps, you should clean
                           the print head.
        -a|--align-head    Align the print head.  CAUTION: Misuse of this
                           utility may result in poor print quality and/or
                           damage to the printer.
        -s|--status        Retrieve printer status.
        -i|--ink-level     Obtain the ink level from the printer.  This requires
                           read/write access to the raw printer device.
        -e|--extended-ink-info     Obtain the extended ink information from the
                           printer.  This requires read/write access to the raw
                           printer device.
        -d|--identify      Query the printer for make and model information.
                           This requires read/write access to the raw printer
                           device.
        -X|--reset-ink     Reset ink levels.
                           This requires read/write access to the raw printer
                           device.
        -l|--license       Display the license/warranty terms of this program.
        -M|--list-models   List the available printer models.
        -h|--help          Print this help message.
      Options:
        -P|--printer-name  Specify the name of the printer queue to operate on.
                           Default is the default system printer.
        -r|--raw-device    Specify the name of the device to write to directly
                           rather than going through a printer queue.
        -m|--model         Specify the printer model.
        -u|--new           The printer is a new printer (Stylus Color 740 or
                           newer).  Only needed when not using a raw device or
                           when the model is not specified.
        -q|--quiet         Suppress the banner.
        -S|--short-name    Print the short name of the printer with --identify.
        -C|--choices       Specify the number of pattern choices for alignment
        -p|--patterns      Specify the number of sets of patterns for alignment
ca: Ús: escputil [-c | -n | -a | -i | -e | -s | -d | -l | -M | -X]
                    [-P impressora | -r dispositiu] [-u] [-q] [-m model] [ -S ]
                    [-C opcions] [-p patrons]
    Fes el manteniment d'impressores EPSON Stylus (R).
    Exemples: escputil --ink-level --raw-device /dev/usb/lp0
              escputil --clean-head --new --printer-name LaMevaCua
    
      Ordres:
        -c|--clean-head    Neteja el capçal d'impressió.
        -n|--nozzle-check  Imprimeix un model de prova d'injectors..
                           Els injectors bruts o tapats es mostraran com
                           buits en el patró. Si veieu algun buit, heu de
                           netejar el capçal d'impressió.
        -a|--align-head    Alinea el capçal d'impressió. ATENCIÓ: Un mal
                           ús d'aquesta utilitat pot causar una impressió 
                           de baixa qualitat i/o un dany a la impressora.
        -s|--status        Recupera l'estat de la impressora.
        -i|--ink-level     Obté el nivell de tinta de la impressora. Això 
                           requereix accés de lectura/escriptura al
                           dispositiu en brut d'impressió.
        -e|--extended-ink-info     Obté la informació estesa de tinta per
                           a la impressora. Això requereix accés de
                           lectura/escriptura del dispositiu en brut d'impressió.
        -d|--identify      Consulta la impressora sobre la informació de
                           fabricant i model. Això requereix accés de
                           lectura/escriptura al dispositiu en brut d'impressió.
        -X|--reset-ink     Restableix els nivells de tinta.
                           Això requereix accés de lectura/escriptura del
                           dispositiu en brut d'impressió.
        -l|--license       Mostra els terminis de llicència/garantia
                           d'aquest programa.
        -M|--list-models   Llista els models disponibles d'impressora.
        -h|--help          Imprimeix aquest missatge d'ajuda.
      Opcions:
        -P|--printer-name  Especifiqueu el nom de la cua d'impressió on
                           operar. Per defecte és la impressora de sistema
                           predeterminada.
        -r|--raw-device    Especifiqueu el nom del dispositiu on escriure
                           directament en comptes d'anar a través de la
                           cua de la impressora.
        -m|--model         Especifiqueu el model de la impressora.
        -u|--new           La impressora és una impressora nova (Stylus
                           Color 740 o més nova). Sols es necessita quan
                           no s'està usant el dispositiu en brut o quan no 
                           s'especifica el model.
        -q|--quiet         Suprimeix el cartell.
        -S|--short-name    Imprimeix el nom curt de la impressora amb --identify.
        -C|--choices       Especifiqueu el nombre d'opcions de patró per a
                           la alineació.
        -p|--patterns      Especifiqueu el nombre de conjunts de patrons
                           per a la alineació.

en: Usage: escputil [OPTIONS] [COMMAND]
    Usage: escputil [-c | -n | -a | -i | -e | -s | -d | -l | -M | -X]
                    [-P printer | -r device] [-u] [-q] [-m model] [ -S ]
                    [-C choices] [-p patterns]
    Perform maintenance on EPSON Stylus (R) printers.
    Examples: escputil -i -r /dev/usb/lp0
              escputil -c -u -P MyQueue
    
      Commands:
        -c Clean the print head.
        -n Print a nozzle test pattern.
              Dirty or clogged nozzles will show as gaps in the
              pattern.  If you see any gaps, you should clean
              the print head.
        -a Align the print head.  CAUTION: Misuse of this
              utility may result in poor print quality and/or
              damage to the printer.
        -s Retrieve printer status.
        -i Obtain the ink level from the printer.  This requires
              read/write access to the raw printer device.
        -e Obtain the extended ink information from the printer.
              Only for R800 printer and friends. This requires
              read/write access to the raw printer device.
        -d Query the printer for make and model information.  This
              requires read/write access to the raw printer device.
        -X Reset ink levels. This requires read/write access to the raw
              printer device.
        -l Display the license/warranty terms of this program.
        -M List the available printer models.
        -h Print this help message.
      Options:
        -P Specify the name of the printer queue to operate on.
              Default is the default system printer.
        -r Specify the name of the device to write to directly
              rather than going through a printer queue.
        -u The printer is a new printer (Stylus Color 740 or newer).
              Only needed when not using a raw device.
        -q Suppress the banner.
        -S Print the short name of the printer with -d.
        -m Specify the precise printer model for head alignment.
        -C Specify the number of pattern choices for alignment
        -p Specify the number of sets of patterns for alignment
ca: Ús: escputil [OPCIONS] [ORDRE]
    Ús: escputil [-c | -n | -a | -i | -e | -s | -d | -l | -M | -X]
                    [-P impressora | -r dispositiu] [-u] [-q] [-m model] [ -S ]
                    [-C opcions] [-p patrons]
    Fes un manteniment d'impressores EPSON Stylus (R).
    Exemples: escputil -i -r /dev/usb/lp0
              escputil -c -u -P LaMevaCua
    
      Ordres:
        -c Neteja el capçal de la impressora.
        -n Imprimeix un patró de prova d'injector.
              Els injectors bruts o tapats es mostraran com a buits al
              patró. Si veieu cap buit, hauríeu de netejar el capçal 
              de la impressora.
        -a Alinea el capçal de la impressora. ATENCIÓ: Un mal ús d'aquesta
              utilitat pot resultar en un impressió de baixa qualitat i/o
              un dany a la impressora.
        -s Recupera l'estat de la impressora.
        -i Obté el nivell de tinta de la impressora. Això requereix accés 
              de lectura/escriptura al dispositiu en brut de la impressora.
        -e Obté la informació estesa de tinta de la impressora. Sols per a 
              impressores R800 i semblants. Això requereix accés 
              de lectura/escriptura al dispositiu en brut de la impressora.
        -d Obté la informació de fabricant i model de la impressora. Això 
              requereix accés de lectura/escriptura del dispositiu en brut
              de la impressora.
        -X Reinicia els nivells de tinta. Això requereix accés de
              lectura/escriptura al dispositiu en brut de la impressora.
        -l Mostra els terminis de llicència/garantia d'aquest programa.
        -M Llista els models disponibles d'impressora.
        -h Imprimeix aquest missatge.
      Opcions:
        -P Especifica el nom de la cua de la impressora on operar.
              Per defecte és la impressora de sistema predeterminada.
        -r Especifica el nom de dispositiu on escriure directament en
              comptes d'anar a través d'una cua d'impressió.
        -u La impressora és una impressora nova (Stylus Color 740 o més nova).
              Sols es necessita quan no s'està usant un dispositiu en brut.
        -q Suprimeix el cartell.
        -S Imprimeix el nom curt de la impressora amb -d.
        -m Especifica el model precís de la impressora per a la alineació
              dels capçals.
        -C Especifica el nombre d'opcions de patró per a l'alineació.
        -p Especifica el nombre de conjunts de patrons per a l'alineació.

en: Use Original
    Image Size
ca: Usa la mida
    original de la imatge

en: Use custom print command
ca: Usa una ordre estàndard d'impressió

en: Use linear vs. fixed end point contrast adjustment
ca: Usa ajust lineal vs. fix del contrast de punt

en: Use standard print command
ca: Usa l'ordre estàndard d'impressió

en: Vacuum Intensity
ca: Intensitat de buit

en: Value
ca: Valor

en: Value must be set for %s
ca: El valor de %s ha d'estar establert

en: Variable adjustment for the outer diameter of CD
ca: Ajust variable per al diàmetre exterior del CD

en: Variable adjustment to the inner hub of the CD
ca: Ajust variable al concentrador interior del CD

en: Very Fast
ca: Molt ràpid

en: View Output Channels:
ca: Mostra els canals de sortida:

en: Vivid Light Magenta
ca: Magenta clar vívid

en: Vivid Magenta
ca: Magenta vívid

en: Warning: %s Cleaning Disabled
ca: Advertiment: Neteja %s deshabilitada

en: Warning: %s Ink Low
ca: Advertiment: Tinta %s baixa

en: Warning: Channel %d Cleaning
ca: Advertiment: El canal %d s'està netejant

en: Warning: Channel %d Ink Low
ca: Advertiment: Canal %d de tinta baix

en: Warning: Maintenance cartridge near full
ca: Advertiment: El cartutx de manteniment està quasi ple

en: Warning: Maintenance request pending
ca: Advertiment: La demanda de manteniment està pendent

en: Warning: Unknown (%d)
ca: Advertiment: Desconegut (%d)

en: Watercolor Paper - Radiant White
ca: Paper aquarel - Blanc radiant

en: White Curve
ca: Corba blanc

en: White curve
ca: Corba blanc

en: Whitescale
ca: Escala de blancs

en: Wide 101.6x180.6
ca: 101.6x180.6 ample

en: Wide Postcard
ca: Postal ampla

en: Width must be greater than zero
ca: L'amplada ha de ser més gran que zero

en: Width of the paper that you wish to print to
ca: Amplada del paper al qual voleu imprimir

en: Width:
ca: Amplada:

en: Yellow
ca: Groc

en: Yellow Balance
ca: Balanç groc

en: Yellow Curve
ca: Corba gris

en: Yellow Density
ca: Densitat del groc

en: Yellow Map
ca: Mapa de groc

en: Yellow curve
ca: Corba groc

en: Yes
ca: Sí

en: You may only specify one printer model.
ca: Sols podeu especificar un model d'impressora.

en: You may only specify one printer or raw device.
ca: Sols podeu especificar una impressora o un dispositiu en brut.

en: Your alignment settings have been saved to the printer.
ca: La vostra configuració d'alineació ha estat desada a la impressora.

en: Your settings were not saved successfully.  You must repeat the
    alignment procedure.
ca: La vostra configuració no s'ha desat correctament. Heu de repetir el
    procediment d'alineació.

en: _Gamma value
ca: Valor _Gamma

en: _Print with Gutenprint...
ca: Im_pressió amb Gutenprint

en: `%s' is not a valid %s
ca: `%s' no és un %s vàlid

en: failed!
ca: ha fallat!

en: ink levels
ca: nivells de tinta

en: no wrap
ca: sense embolcall

en: status
ca: estat

en: succeeded!
ca: èxit!

en: succeeded.
ca: èxit.

en: test print
ca: impressió de prova

en: wrap around
ca: embolica
