gutenprint 5.2.10-pre2 - en to tr translation catalogue (1036 entries)

en: 
    Cannot detect printer type.
    Please use -m to specify your printer model.
tr: 
    Yazıcı türü algılanamadı.
    Lütfen -m komutunu kullanarak yazıcı modelini tanımlayın.

en: 
    Cannot write to %s: %s
tr: 
    %s'e yazılamıyor: %s

en: %s -- Print v%s
tr: %s -- Yazdır v%s

en: %s bounds must be between %f and %f
tr: %s, %f ve %f sınırları arasında olmalı

en: %s must be between %d and %d (is %d)
tr: %s %d ve %d arasında olmalı (%d'dir)

en: %s must be between %f and %f (is %f)
tr: %s, %f ve %f nin arasında olmalı (%fdir)

en: %s out of range (value %d, min %d, max %d)
tr: %s izin verilen aralık dışında (değer %d, en az %d, en fazla %d)

en: %s wrap mode must be %s
tr: %s sarma modu olmalı%s

en: (Default Printer)
tr: (Varsayılan Yazıcı)

en: 1200 DPI  Unidirectional
tr: 1200 DPI  Tek Yönlü

en: 1200 DPI high quality
tr: 1200 DPI yüksek kalite

en: 1200 DPI highest quality
tr: 1200 DPI en yüksek kalite

en: 13 Inch Roll Paper
tr: 13 Inç Rulo Kağıdı

en: 1440 x 720 DPI High Quality
tr: 1440 x 720 DPI Yüksek Kalite

en: 1440 x 720 DPI Highest Quality
tr: 1440 x 720 DPI En Yüksek Kalite

en: 1440 x 720 DPI Transposed
tr: 1440 x 720 DPI Aktarılmamış

en: 17 Inch Roll Paper
tr: 17 Inç Rulo Kağıdı

en: 180 DPI Economy
tr: 180 DPI Ekonomi

en: 2-Sided Printing
tr: 2 Yönlü Yazdırma

en: 210 mm Roll Paper
tr: 210 mm Rulo Kağıt

en: 22 Inch Roll Paper
tr: 22 Inç Rulo Kağıdı

en: 24 Inch Roll Paper
tr: 24 Inç Rulo Kağıdı

en: 2400 DPI x 1200 DPI high quality
tr: 1440 x 720 DPI yüksek kaliteli

en: 2400 DPI x 1200 DPI highest quality
tr: 1440 x 720 DPI en yüksek kalite

en: 2880 x 720 DPI Highest Quality
tr: 2880 x 720 DPI En Yüksek Kalite

en: 36 Inch Roll Paper
tr: 36 Inç Rulo Kağıdı

en: 360 DPI Enhanced
tr: 360 DPI Geliştirilmiş

en: 360 DPI High Quality
tr: 360 DPI Yüksek Kaliteli

en: 360 x 120 DPI Economy
tr: 360 x 120 DPI Ekonomi

en: 360 x 180 DPI Draft
tr: 360 x 180 DPI Taslak

en: 360 x 240 DPI Draft
tr: 360 x 240 DPI Taslak

en: 360 x 90 DPI Fast Economy
tr: 360 x 90 DPI Hızlı Ekonomi

en: 4 Inch Roll Paper
tr: 4 Inç Rulo Kağıdı

en: 44 Inch Roll Paper
tr: 44 Inç Rulo Kağıdı

en: 5 Inch Roll Paper
tr: 5 Inç Rulo Kağıdı

en: 60 Inch Roll Paper
tr: 60 İnç Rulo Kağıt

en: 600 DPI Unidirectional
tr: 600 DPI Tek Yönlü

en: 600 DPI high quality
tr: 600 DPI yüksek kalite

en: 600x600 DPI monochrome
tr: 600x600 DPI tek renk

en: 64 Inch Roll Paper
tr: 64 Inç Rulo Kağıdı

en: 720 DPI High Quality
tr: 720 DPI Yüksek Kalite

en: 720 DPI Highest Quality
tr: 720 DPI En Yüksek Kalite

en: 720 x 360 DPI Enhanced
tr: 720 x 360 DPI Geliştirilmiş

en: 89 mm Roll Paper
tr: 89 mm Rulo Kağıdı

en: <Image>/File/Print with Gutenprint...
tr: <Image>/Dosya/Gutenprint ile Yazdır...

en: A2 Invitation
tr: A2 Davetiye

en: About
tr: Hakkında

en: About Gutenprint
tr: Gutenprint Hakkında

en: About to save settings...
tr: Kaydetme ayarları hakkında...

en: Adaptive Hybrid
tr: Uyarlamalı Melez

en: Add gloss enhancement
tr: Parlaklık artırımı ekle

en: Adjust Output...
tr: Çıktıyı ayarla...

en: Adjust color balance, brightness, contrast, saturation, and dither algorithm
tr: Renk dengesi, parlaklık, karşıtlık, renk doygunluğu ve titreme algoritması ayarı

en: Adjust the black balance
tr: Siyah dengesini ayarla

en: Adjust the black density
tr: Siyah yoğunlunu ayarla

en: Adjust the black gamma
tr: Siyah gamayı düzenle

en: Adjust the blue density
tr: Mavi yoğunluğunu düzenle

en: Adjust the blue gamma
tr: Mavi gamayı düzenle

en: Adjust the blue map
tr: Mavi eşlemi ayarla

en: Adjust the cyan balance
tr: Camgöbeği denge ayarı

en: Adjust the cyan density
tr: Camgöbeği yoğunluğunu ayarla

en: Adjust the cyan gamma
tr: Cam göbeği gamasını ayarla

en: Adjust the cyan gray balance
tr: camgöbeği gri dengesini ayarla

en: Adjust the cyan map
tr: Camgöbeği haritası ayarla

en: Adjust the density (amount of ink) of the print. Reduce the density if the ink bleeds through the paper or smears; increase the density if black regions are not solid.
tr: Baskının yoğunluğunu (kullanılacak mürekkep miktarını) düzenleyin. Mürekkep kağıt üzerinde çok ve dağılıyor ise yoğunluğu düşürün ; siyah bölgeler net olarak seçilemiyor ise yoğunluğu arttırın.

en: Adjust the gamma of the print. Larger values will produce a generally brighter print, while smaller values will produce a generally darker print.
tr: Baskı koyuluğu ayarlayın. Daha küçük değerler genellikle koyu baskı üretecek,büyük değerler genel olarak parlak baskı üretecektir.

en: Adjust the gloss level
tr: Parlaklık düzeyini ayarla

en: Adjust the gray component transition rate
tr: Gri bileşen geçiş orarınını ayarlayın

en: Adjust the green gamma
tr: Yeşil gamayı düzenle

en: Adjust the magenta balance
tr: Kırmızımsı mor denge ayarı

en: Adjust the magenta density
tr: Eflatun yoğunluğunu ayarla

en: Adjust the magenta gamma
tr: Magenta gama ayarlayın

en: Adjust the magenta gray balance
tr: Kırmızımsı mor ve gri dengesini ayarla

en: Adjust the magenta map
tr: Kırmızımsı mor haritasını ayarla

en: Adjust the orange density
tr: Turuncu yoğunluğunu düzenle

en: Adjust the orange map
tr: Turuncu eşlemi ayarla

en: Adjust the red density
tr: Kırmızı yoğunluğunu düzenle

en: Adjust the red gamma
tr: Kırmızı gamayı düzenle

en: Adjust the red map
tr: Kırmızı eşlemi ayarla

en: Adjust the saturation (color balance) of the print
    Use zero saturation to produce grayscale output using color and black inks
tr: Yazma işlemi için doygunluğu (renk dengesini) ayarlayın
    Eğer renkli ve siyah mürekkepleri kullanarak grilik skalasında bir çıktı almak istiyorsanız, doygunluk değerini sıfır olarak ayarlayın.

en: Adjust the yellow balance
tr: Sarı denge ayarı

en: Adjust the yellow density
tr: Sarı yoğunluğunu ayarla

en: Adjust the yellow gamma
tr: Sarı gamayı düzenle

en: Adjust the yellow gray balance
tr: Sarı gri oranını düzenle

en: Adjust the yellow map
tr: Sarı eşlemi ayarla

en: Advanced Output Control
tr: Gelişmiş Çıktı Kontrolü

en: Alignment Choices
tr: Hizalama Seçimleri

en: Alignment Passes
tr: Hizalama Geçişleri

en: Alignment choices must be at least 1.
tr: En az 1 hizalama seçilmeli.

en: Alignment passes must be at least 1.
tr: Sıra geçişi en az 1 olmalı.

en: Allow non-CD media sizes when printing to CD
tr: CD'ye yazıldığında CD olmayan ortam boyutlarına izin verir

en: Alternate Alignment Choices
tr: Öteki Hizalama Seçimleri

en: Alternate Alignment Passes
tr: Öteki Hizalama Geçişleri

en: Alternate Fill
tr: Yedek Doldur

en: American foolscap
tr: Amerikan büyük boy kağıdı

en: ArchA transposed
tr: ArchA aktarımsız

en: ArchB transposed
tr: ArchB aktarımsız

en: ArchC transposed
tr: ArchC aktarımsız

en: ArchD transposed
tr: ArchD aktarımsız

en: ArchE transposed
tr: ArchE aktarımsız

en: Archival Matte Paper
tr: Arşivsel Mat Kağıt

en: Ascending Double
tr: Çift Artan

en: Ascending Fill
tr: Artan Doldur

en: Attempting to set alignment...
tr: Hizalamayı ayarlamaya çalışıyor...

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto Sheet Feeder
tr: Otomatik Kağıt Besleyici

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Automatic Paper Size
tr: Otomatik Kağıt Boyutu

en: Automatic Printing Mode
tr: Otomatik Yazdırma Kipi

en: Automatic Setting Control
tr: Otomatik Ayar Denetimi

en: Automatic printing mode
tr: Otomatik yazdırma kipi

en: Autoselect
tr: Otomatik Seçim

en: B6-C4 landscape
tr: B6-C4 yatay

en: Best
tr: En İyi

en: Bidirectional
tr: Çift Yönlü

en: Bit depth per channel
tr: Kanal başına bit derinliği

en: Black
tr: Siyah

en: Black 1
tr: Siyah 1

en: Black 2
tr: Siyah 2

en: Black Balance
tr: Siyah Dengesi

en: Black Curve
tr: Siyah Eğri

en: Black Density
tr: Siyah Yoğunluğu

en: Black and White
tr: Siyah ve Beyaz

en: Black curve
tr: Siyah eğri

en: Blue
tr: Mavi

en: Blue Curve
tr: Mavi Eğri

en: Blue Density
tr: Mavi Yoğunluğu

en: Blue Map
tr: Mavi Harita

en: Blue curve
tr: Mavi eğri

en: Bond
tr: Bağla

en: Borderless
tr: Kenarsız

en: Both
tr: Her ikisi de

en: Bottom:
tr: Alt:

en: Bright Colors
tr: Parlak Renkler

en: Bright White Paper
tr: Parlak Beyaz Kağıt

en: Brightness
tr: Parlaklık

en: Brightness of the print
tr: Baskının parlaklığı

en: Browse
tr: Gözat

en: C0 landscape
tr: C0 yatay

en: C1 landscape
tr: C1 yatay

en: C10 landscape
tr: C10 yatay

en: C2 landscape
tr: C2 yatay

en: C3 landscape
tr: C3 yatay

en: C4 landscape
tr: C4 yatay

en: C5 landscape
tr: C5 yatay

en: C6 landscape
tr: C6 yatay

en: C7 landscape
tr: C7 yatay

en: C7-6 landscape
tr: C7-6 yatay

en: C8 landscape
tr: C8 yatay

en: C9 landscape
tr: C9 yatay

en: CD - 3 inch
tr: CD - 3 inç

en: CD - 5 inch
tr: CD - 5 inç

en: CD - Custom
tr: CD - Özel

en: CD Allow Other Media Sizes
tr: CD Diğer Ortam Boyutlarına İzin Verir

en: CD Horizontal Fine Adjustment
tr: CD Yatay İnce Ayarı

en: CD Hub Size
tr: CD Delik Boyutu

en: CD Hub Size (Custom)
tr: CD Delik Boyutu (Özel)

en: CD Size (Custom)
tr: CD Boyutu (Özel)

en: CD Vertical Fine Adjustment
tr: CD çıktıları için dikey ince ayarı

en: CD or DVD
tr: CD ya da DVD

en: CMY Color
tr: CES Renkler

en: Cancel
tr: İptal

en: Cannot identify printer model.
tr: Yazıcı modeli tanımlanamıyor.

en: Cannot open %s read/write: %s
tr: %s oku/yaz açılamıyor: %s

en: Cannot open device %s: %s
tr: %s aygıtı açılamıyor: %s

en: Cannot print to printer %s with %s
tr: %s yazıcısı %s ile yazamaz

en: Cannot read from %s: %s
tr: %s'den okuyamıyor: %s

en: Cannot write to %s: %s
tr: %s'e yazılamıyor: %s

en: Canon E500 series
tr: Canon E500 serisi

en: Canon E510 series
tr: Canon E510 serisi

en: Canon E600 series
tr: Canon E600 serisi

en: Canon E610 series
tr: Canon E610 serisi

en: Canon MG2100 series
tr: Canon MG2100 serisi

en: Canon MG2200 series
tr: Canon MG2200 serisi

en: Canon MG2400 series
tr: Canon MG2400 serisi

en: Canon MG2500 series
tr: Canon MG2500 serisi

en: Canon MG3100 series
tr: Canon MG3100 serisi

en: Canon MG3200 series
tr: Canon MG3200 serisi

en: Canon MG3500 series
tr: Canon MG3500 serisi

en: Canon MG4100 series
tr: Canon MG4100 serisi

en: Canon MG4200 series
tr: Canon MG4200 serisi

en: Canon MG5100 series
tr: Canon MG5100 serisi

en: Canon MG5200 series
tr: Canon MG5200 serisi

en: Canon MG5300 series
tr: Canon MG5300 serisi

en: Canon MG5400 series
tr: Canon MG5400 serisi

en: Canon MG5500 series
tr: Canon MG5500 serisi

en: Canon MG6100 series
tr: Canon MG6100 serisi

en: Canon MG6200 series
tr: Canon MG6200 serisi

en: Canon MG6300 series
tr: Canon MG6300 serisi

en: Canon MG6400 series
tr: Canon MG6400 serisi

en: Canon MG6500 series
tr: Canon MG6500 serisi

en: Canon MG7100 series
tr: Canon MG7100 serisi

en: Canon MG8100 series
tr: Canon MG8100 serisi

en: Canon MG8200 series
tr: Canon MG8200 serisi

en: Canon MP140 series
tr: Canon MP140 serisi

en: Canon MP150 series
tr: Canon MP150 serisi

en: Canon MP160 series
tr: Canon MP160 serisi

en: Canon MP170 series
tr: Canon MP170 serisi

en: Canon MP180 series
tr: Canon MP180 serisi

en: Canon MP190 series
tr: Canon MP190 serisi

en: Canon MP210 series
tr: Canon MP210 serisi

en: Canon MP220 series
tr: Canon MP220 serisi

en: Canon MP230 series
tr: Canon MP230 serisi

en: Canon MP240 series
tr: Canon MP240 serisi

en: Canon MP250 series
tr: Canon MP250 serisi

en: Canon MP260 series
tr: Canon MP260 serisi

en: Canon MP270 series
tr: Canon MP270 serisi

en: Canon MP280 series
tr: Canon MP280 serisi

en: Canon MP360 series
tr: Canon MP360 serisi

en: Canon MP370 series
tr: Canon MP370 serisi

en: Canon MP390 series
tr: Canon MP390 serisi

en: Canon MP450 series
tr: Canon MP450 serisi

en: Canon MP460 series
tr: Canon MP460 serisi

en: Canon MP470 series
tr: Canon MP470 serisi

en: Canon MP480 series
tr: Canon MP480 serisi

en: Canon MP490 series
tr: Canon MP490 serisi

en: Canon MP500 series
tr: Canon MP500 serisi

en: Canon MP510 series
tr: Canon MP510 serisi

en: Canon MP520 series
tr: Canon MP520 serisi

en: Canon MP530 series
tr: Canon MP530 serisi

en: Canon MP540 series
tr: Canon MP540 serisi

en: Canon MP550 series
tr: Canon MP550 serisi

en: Canon MP560 series
tr: Canon MP560 serisi

en: Canon MP600 series
tr: Canon MP600 serisi

en: Canon MP610 series
tr: Canon MP610 serisi

en: Canon MP620 series
tr: Canon MP620 serisi

en: Canon MP630 series
tr: Canon MP630 serisi

en: Canon MP640 series
tr: Canon MP640 serisi

en: Canon MP700 series
tr: Canon MP700 serisi

en: Canon MP710 series
tr: Canon MP710 serisi

en: Canon MP730 series
tr: Canon MP730 serisi

en: Canon MP740 series
tr: Canon MP740 serisi

en: Canon MP750 series
tr: Canon MP750 serisi

en: Canon MP760 series
tr: Canon MP760 serisi

en: Canon MP770 series
tr: Canon MP770 serisi

en: Canon MP780 series
tr: Canon MP780 serisi

en: Canon MP790 series
tr: Canon MP790 serisi

en: Canon MP800 series
tr: Canon MP800 serisi

en: Canon MP810 series
tr: Canon MP810 serisi

en: Canon MP830 series
tr: Canon MP830 serisi

en: Canon MP900 series
tr: Canon MP900 serisi

en: Canon MP950 series
tr: Canon MP950 serisi

en: Canon MP960 series
tr: Canon MP960 serisi

en: Canon MP970 series
tr: Canon MP970 serisi

en: Canon MP980 series
tr: Canon MP980 serisi

en: Canon MP990 series
tr: Canon MP990 serisi

en: Canon MX300 series
tr: Canon MX300 serisi

en: Canon MX310 series
tr: Canon MX310 serisi

en: Canon MX320 series
tr: Canon MX320 serisi

en: Canon MX330 series
tr: Canon MX330 serisi

en: Canon MX340 series
tr: Canon MX340 serisi

en: Canon MX350 series
tr: Canon MX350 serisi

en: Canon MX360 series
tr: Canon MX360 serisi

en: Canon MX370 series
tr: Canon MX370 serisi

en: Canon MX390 series
tr: Canon MX390 serisi

en: Canon MX410 series
tr: Canon MX410 serisi

en: Canon MX420 series
tr: Canon MX420 serisi

en: Canon MX430 series
tr: Canon MX430 serisi

en: Canon MX450 series
tr: Canon MX450 serisi

en: Canon MX510 series
tr: Canon MX510 serisi

en: Canon MX520 series
tr: Canon MX520 serisi

en: Canon MX700 series
tr: Canon MX700 serisi

en: Canon MX710 series
tr: Canon MX710 serisi

en: Canon MX720 series
tr: Canon MX720 serisi

en: Canon MX7600 series
tr: Canon MX7600 serisi

en: Canon MX850 series
tr: Canon MX850 serisi

en: Canon MX860 series
tr: Canon MX860 serisi

en: Canon MX870 series
tr: Canon MX870 serisi

en: Canon MX880 series
tr: Canon MX880 serisi

en: Canon MX890 series
tr: Canon MX890 serisi

en: Canon MX920 series
tr: Canon MX920 serisi

en: Canon Pro9000 Mk.II series
tr: Canon Pro9000 Mk.II serisi

en: Canon Pro9000 series
tr: Canon Pro9000 serisi

en: Canon Pro9500 Mk.II series
tr: Canon Pro9500 Mk.II serisi

en: Canon Pro9500 series
tr: Canon Pro9500 serisi

en: Canon iP2700 series
tr: Canon iP2700 serisi

en: Canon iP3300 series
tr: Canon iP3300 serisi

en: Canon iP3500 series
tr: Canon iP3500 serisi

en: Canon iP3600 series
tr: Canon iP3600 serisi

en: Canon iP4200 series
tr: Canon iP4200 serisi

en: Canon iP4300 series
tr: Canon iP4300 serisi

en: Canon iP4500 series
tr: Canon iP4500 serisi

en: Canon iP4600 series
tr: Canon iP4600 serisi

en: Canon iP4700 series
tr: Canon iP4700 serisi

en: Canon iP4800 series
tr: Canon iP4800 serisi

en: Canon iP4900 series
tr: Canon iP4900 serisi

en: Canon iP5200R series
tr: Canon iP5200R serisi

en: Canon iP6600D series
tr: Canon iP6600D serisi

en: Canon iP6700D series
tr: Canon iP6700D serisi

en: Canon iP7200 series
tr: Canon iP7200 serisi

en: Canon iX5000 series
tr: Canon iX5000 serisi

en: Canon iX6500 series
tr: Canon iX6500 serisi

en: Canon iX7000 series
tr: Canon iX7000 serisi

en: Center the image horizontally on the paper
tr: Görüntüyü yatay olarak kağıda ortala

en: Center the image on the paper
tr: Görüntüyü kağıda ortala

en: Center the image vertically on the paper
tr: Görüntüyü kağıda dikey olarak ortala

en: Center:
tr: Merkez:

en: Channel
tr: Kanal

en: Channel Bit Depth
tr: Kanal Bit Derinliği

en: Channel Names
tr: Kanal İsimleri

en: Chilean Double Letter
tr: Şili İkili Mektup

en: Chilean Double Office
tr: Şili Şkili Ofis

en: Chilean Office
tr: Şili Ofis

en: Choose the correct PPD filename for your printer
tr: Yazıcınız için doğru PPD dosyaadı seçin

en: Choose the dither algorithm to be used.
    Adaptive Hybrid usually produces the best all-around quality.
    EvenTone is a new, experimental algorithm that often produces excellent results.
    Ordered is faster and produces almost as good quality on photographs.
    Fast and Very Fast are considerably faster, and work well for text and line art.
    Hybrid Floyd-Steinberg generally produces inferior output.
tr: Kullanılacak dither algoritmasını seçiniz.
    Değişken Hibrid genel kullanım için tercih edilmelidir.
    EvenTone yeni ve deneme aşamasında bir algoritma olup mükemmel sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.
    Sıralı algoritma hızlı olmasının yanı sıra neredeyse fotoğraf kadar kaliteli sonuçlar vermektedir.
    Hızlı ve Çok hızlı algoritmalar fark edilir derecede hızlıdır, yazı ve çizgi sanatı için kullanılmalıdır.
    Hibrid Floyd-Steinberg algoritması ile genellikle bayağı çıktılar alınmaktadır.

en: Choose the printer model, PPD file, and command that is used to print to this printer
tr: Yazıcı modelini, PPD dosyasını ve bu yazıcıda çıktı almak için kullanılan komutu seçin

en: Cleaning heads...
tr: Kafalar temizleniyor...

en: Close
tr: Kapat

en: Coated
tr: Kaplanmış

en: Color
tr: Renk

en: Color + Black Cartridges
tr: Renkli + Siyah Kartuşlar

en: Color + Photo Cartridges
tr: Renk + Fotoğraf Kartuşları

en: Color Correction
tr: Renk Düzeltme

en: Color Model
tr: Renk Modeli

en: Color Precision
tr: Renk Duyarlılığı

en: Color conversion module
tr: Renk dönüşüm modülü

en: Color correction to be applied
tr: Uygulanacak renk düzeltmesi

en: Color output
tr: Renk çıktısı

en: ColorLife Paper
tr: ColorLife Kağıdı

en: Commercial 10
tr: Ticari 10

en: Commercial 10 landscape
tr: Ticari 10 yatay

en: Common
tr: Genel

en: Composite Gamma
tr: Birleşik Gama

en: Contrast
tr: Karşıtlık

en: Contrast of the print (0 is solid gray)
tr: Baskının karşıtlığı (0 tam gridir)

en: Copyright 2000-2006 Robert Krawitz (rlk@alum.mit.edu)
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it
    under the terms of the GNU General Public License as published by the Free
    Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option)
    any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY
    or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License
    for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
tr: Telif hakkı 2000-2006 Robert Krawitz (rlk@alum.mit.edu)
    
    Bu özgür yazılımdır;Sen, onu tekrar dağıtabilirsin, ve/veya
    Özgür Yazılım Kuruluşu tarafından yayımlanan GNU Genel
    Kamu Lisansının koşullarının altında onu değiştirebilirsin;
    Lisansın her iki sürümü yada (senin seçeceğin) her
    hangibir sonraki sürümü.
    
    Bu program yardımcı olması umuduyla yayınlanır, fakat
    Hatta HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR; BELLİ BİR AMACA 
    UYGUNLUĞU yada SATILABİLİRLİĞİNİN zımni garanti olmaksızın.
    Daha fazla bilgi için GNU Genel Kamu Lisansına bakınız.
    
    Bu proram ile GNU Genel Kamu Lisansının bir kopyasını alınız;
    aksi takdirde; Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330,
    Boston, MA 02111-1307, USA. adresine yazın.

en: Correct Hue Only
tr: Yalnızca Doğru Renk Tonu

en: Credit Card
tr: Kredi Kartı

en: Crop (preserve dimensions)
tr: Kırp (boyutları koruma)

en: Curve for raw channel
tr: Ham kanal eğrisi

en: Curve type
tr: Eğri türü

en: Custom
tr: Özel

en: Custom Command
tr: Özel Komut

en: Cut Sheet Autoselect
tr: Çizelge Otomatik Seçimi Kes

en: Cut Sheet Bin 1
tr: Çizelge kutusu 1'i kes

en: Cut Sheet Bin 2
tr: Çizelge kutusu 2'yi kes

en: Cyan
tr: Camgöbeği

en: Cyan Balance
tr: Cam göbeği dengesi

en: Cyan Curve
tr: Camgöbeği Eğrisi

en: Cyan Density
tr: Camgöbeği Yoğunluğu

en: Cyan Map
tr: Camgöbeği Haritası

en: Cyan curve
tr: Camgöbeği eğrisi

en: DL landscape
tr: DL yatay

en: Dark Gray Density Scale
tr: Koyu Gri Yoğunluk Ölçeği

en: Dark Gray Transition
tr: Koyu Gri Geçişi

en: Dark Gray Value
tr: Koyu Gri Değeri

en: Dark Yellow
tr: Koyu Sarı

en: Dark Yellow Density Scale
tr: Koyu Sarı Yoğunluk Ölçeği

en: Dark Yellow Transition
tr: Koyu Sarı Geçişi

en: Dark Yellow Value
tr: Koyu Sarı Değeri

en: Date
tr: Tarih

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default Black
tr: Varsayılan Siyah

en: Define New Printer
tr: Yeni Yazıcı Tanımla

en: Define a new logical printer. This can be used to name a collection of settings that you wish to remember for future use.
tr: Yeni mantıki bir yazıcı tanımla. Bu ileride kullanmak isteyeceğiniz derlenmiş ayarları isimlendirmek için kullanılabilir.

en: Density
tr: Yoğunluk

en: Desaturated
tr: Solgunlaşmış

en: Descending Fill
tr: Azalan doldur

en: Desktop Sheet Feeder
tr: Masaüstü Kağıt Besleyici

en: Dimensions:
tr: Boyutlar:

en: Distance from the bottom of the paper to the image
tr: Kağıdın alt tarafının görüntüye olan mesafesi

en: Distance from the left of the paper to the image
tr: Kağıdın sol tarafının görüntüye olan mesafesi

en: Distance from the left of the paper to the right of the image
tr: Kağıdın sol tarafının görüntünün sağ tarafına olan mesafesi

en: Distance from the right of the paper to the image
tr: Kağıdın sağ tarafının görüntüye olan mesafesi

en: Distance from the top of the paper to bottom of the image
tr: Kağıdın sağ tarafının görüntünün alt tarafına olan mesafesi

en: Distance from the top of the paper to the image
tr: Kağıdın üst tarafının görüntüye olan mesafesi

en: Dither Algorithm
tr: Titreme Algoritması

en: Dither algorithm
tr: Dither algoritması

en: Do not correct for screen gamma
tr: Ekran kontrastı için düzeltme

en: Double-Sided Printing
tr: Çift Taraflı Yazdırma

en: Draft
tr: Taslak

en: Drop Size 1 (small)
tr: Boyut 1 (küçük) İptal Et

en: Drop Size 2 (medium)
tr: Boyut 2 (orta) İptal Et

en: Drop Size 3 (large)
tr: Boyut 3 (büyük) İptal Et

en: Drop Size Large
tr: Büyük Boyutu İptal Et

en: Drop Size Medium
tr: Orta Boyutu İptal Et

en: Drop Size Segmented
tr: Bölümleme Boyutunu İptal Et

en: Drop Size Segmented New
tr: Yeni Bölümleme Boyutunu İptal Et

en: Drop Size Small
tr: Küçük Boyutu İptal Et

en: Drying Time Per Page
tr: Sayfa Başına Kuruma Süresi

en: Drying Time Per Scan
tr: Tarama Başına Kurutma Zamanı

en: Dump file for LUT for external color adjustment
tr: Dış renk ayarlaması için olan LUT'un çöp dosyası

en: Duplex/Tumble Setting
tr: Arkalı önlü/Tek taraflı yazdırma seçeneği

en: EA5 landscape
tr: EA5 yatay

en: EPSON Standard Inks
tr: EPSON Standart Mürekkepleri

en: Economy
tr: Ekonomi

en: Edit Curve...
tr: Eğriyi Düzenle...

en: Eight Color Photo
tr: Sekiz Renkli Fotoğraf

en: Eight Color Raw
tr: Sekiz Renk Saf

en: Eight Pass
tr: Sekiz Geçiş

en: Engineering C 17x22
tr: Mühendislik C 17x22

en: English
tr: İngilizce

en: Enhance print quality by additional passes
tr: İlave geçişlerle baskı kalitesini arttır

en: Enhanced Gloss
tr: Geliştirilmiş Parlaklık

en: Enter the correct PPD filename for your printer
tr: Yazıcınıza doğru PPD dosyaadı girin.

en: Enter the correct command to print to your printer.
tr: Yazıcınıza yazdırmak için doğru komutu girin.

en: Enter the file to print to.
tr: Yazdırılacak dosyayı girin.

en: Enter the name you wish to give this logical printer
tr: Bu mantıksal yazıcıya vermek istediğiniz adı girin

en: Envelopes
tr: Zarflar

en: Epson 4x6 Photo Paper (tear-off borders)
tr: Epson 4x6 Fotoğraf Kağıdı (kenarları kesilmiş)

en: Epson L Photo Paper (tear-off borders)
tr: Epson L Fotoğraf Kağıdı (kenarları kesilmiş)

en: Epson Stylus Color
tr: Epson Stylus Rengi

en: Epson Stylus Color 1160
tr: Epson Stylus Renk 1160

en: Epson Stylus Color 400
tr: Epson Stylus Renk 400

en: Epson Stylus Color 440
tr: Epson Stylus Renk 440

en: Epson Stylus Color 460
tr: Epson Stylus Renk 460

en: Epson Stylus Color 480
tr: Epson Stylus Renk 480

en: Epson Stylus Color 500
tr: Epson Stylus Renk 500

en: Epson Stylus Color 580
tr: Epson Stylus Renk 580

en: Epson Stylus Color 600
tr: Epson Stylus Renk 600

en: Epson Stylus Color 640
tr: Epson Stylus Renk 640

en: Epson Stylus Color 660
tr: Epson Stylus Renk 660

en: Epson Stylus Color 670
tr: Epson Stylus Renk 670

en: Epson Stylus Color 680
tr: Epson Stylus Renk 680

en: Epson Stylus Color 740
tr: Epson Stylus Renk 740

en: Epson Stylus Color 760
tr: Epson Stylus Renk 760

en: Epson Stylus Color 777
tr: Epson Stylus Renk 777

en: Epson Stylus Color 8 3
tr: Epson Stylus Renk 8 3

en: Epson Stylus Color 800
tr: Epson Stylus Renk 800

en: Epson Stylus Color 850
tr: Epson Stylus Renk 850

en: Epson Stylus Color 860
tr: Epson Stylus Renk 860

en: Epson Stylus Color 880
tr: Epson Stylus Renk 880

en: Epson Stylus Color 900
tr: Epson Stylus Renk 900

en: Epson Stylus Color 980
tr: Epson Stylus Renk 980

en: Epson Stylus Color II
tr: Epson Stylus Renk II

en: Epson Stylus Color IIs
tr: Epson Stylus Renk IIs

en: Epson Stylus Color PRO
tr: Epson Stylus Renk PRO

en: Epson Stylus Pro 11800/11880 Back Compatible
tr: Epson Stylus Pro 11800/11880 Geriye Uyumlu

en: Epson Stylus Pro 4800/4880 Back Compatible
tr: Epson Stylus Pro 4800/4880 Geriye Uyumlu

en: Epson Stylus Scan 2000
tr: Epson Stylus Tarama 2000

en: Epson Stylus Scan 2500
tr: Epson Stylus Tarama 2500

en: Epson WF-7010 Series
tr: Epson WF-7010 serisi

en: Epson WF-7011 Series
tr: Epson WF-7011 Serisi

en: Epson WF-7015 Series
tr: Epson WF-7015 Serisi

en: Epson WF-7018 Series
tr: Epson WF-7018 Serisi

en: Epson WF-7510 Series
tr: Epson WF-7510 serisi

en: Epson WF-7511 Series
tr: Epson WF-7511 Serisi

en: Epson WF-7515 Series
tr: Epson WF-7515 Serisi

en: Epson WF-7520 Series
tr: Epson WF-7520 Serisi

en: Epson WF-7521 Series
tr: Epson WF-7521 Serisi

en: Epson WF-7525 Series
tr: Epson WF-7525 Serisi

en: Error in input
tr: Girdi Hatası

en: Error: CD Tray Out
tr: Hata: CD Tepsisi dışarıda

en: Error: Card loading error
tr: Hata: Kart yükleme hatası

en: Error: Cover Open
tr: Hata: Kapak Açık

en: Error: Double feed error
tr: Hata: Çift besleme hatası

en: Error: Fatal Error
tr: Hata: Ölümcül Hata

en: Error: Front cover open
tr: Hata: Ön kapak açık

en: Error: Ink cartridge lever released
tr: Hata: Mürekkep kartuş kolu çıktı

en: Error: Ink out
tr: Hata: Mürekkep bitti

en: Error: Maintenance cartridge cover open
tr: Hata: Bakım kartuş kapağı açık

en: Error: Maintenance cartridge overflow
tr: Hata: Kartuş taşımı bakımı

en: Error: Maintenance request
tr: Hata: Bakım gerekiyor

en: Error: Miscellaneous paper error
tr: Hata: Çeşitli kağıt hatası

en: Error: No maintenance cartridge present
tr: Hata: Bakım kartuşu mevcut değil

en: Error: Other interface is selected
tr: Hata: Diğer arayüz seçilir

en: Error: Paper jam
tr: Hata: Kağıt sıkıştı

en: Error: Paper out
tr: Hata: Kağıt bitti

en: Error: Rear cover open
tr: Hata: Arka kapak açık

en: Error: Recoverable cutter jam
tr: Hata: Düzeltilebilir kesici sıkışması

en: Error: Tray cover open
tr: Hata: Tepsi kapağı açık

en: Error: Unknown (%d)
tr: Hata: Bilinmiyor (%d)

en: Error: Unrecoverable cutter error
tr: Hata: Kurtarılamaz kesici hatası

en: Error: Wait return from the tear-off position
tr: Hata: Yırtma konumundan geri dönmeyi bekleyin

en: Escputil version
tr: Escputil sürümü

en: European foolscap
tr: Avrupa büyük boy kağıdı

en: Executive
tr: Yönetici

en: Exiting
tr: Çıkılıyor

en: Expand (use maximum page area)
tr: Genişlet (kağıt alanının maksimum boyutunu kullan)

en: Extra 1
tr: Ekstra 1

en: Extra 2
tr: Ekstra 2

en: Extra 3
tr: Ekstra 3

en: Extra 4
tr: Ekstra 4

en: Extra 5
tr: Ekstra 5

en: Family driver
tr: Aile sürücüsü

en: Fast
tr: Hızlı

en: Fast Economy
tr: Hızlı Ekonomi

en: Fatal error!
tr: Ölümcül hata!

en: Feed Adjustment
tr: Besleme Ayarı

en: Feed Sequence
tr: Dizi Besleme

en: File
tr: Dosya

en: File to print to
tr: Yazdırılacak dosya

en: Final command was not confirmed.
tr: Son komut onaylanmadı.

en: Fine Adjustment
tr: İnce Ayar

en: Fine adjustment to horizontal position for CD printing
tr: CD çıktıları için yatay ince ayarı

en: Five Color Photo Composite
tr: Beş Renkli Fotoğraf Karması

en: Five Color Raw
tr: Beş Renk Saf

en: Four Color Photo
tr: Dört Renkli Fotoğraf

en: Four Color Raw
tr: Dört Renk Saf

en: Four Color Raw Gloss
tr: Dört Renk Saf Parlak

en: Four Color Standard
tr: Dört Renk Standardı

en: Four Pass
tr: Dört Geçiş

en: Front Tray
tr: Ön Tepsi

en: Full Manual Control
tr: Elle tam kontrol

en: Full Overlap
tr: Tam Kaplama

en: Full Overlap 2
tr: Tam Örtüşme 2

en: GCR Lower Bound
tr: GRC Alt Sınırı

en: GCR Transition
tr: GCR Geçişi

en: GCR Upper Bound
tr: GRC Üst Sınırı

en: Gamma
tr: Gama

en: Gamma for raw channel
tr: Ham kanal için Gama

en: Gamma value assumed by application
tr: Gama değerleri uygulama tarafından varsayıldı

en: Generic PCL 4 LF Printer
tr: Generic PCL 4 LF Yazıcı

en: Generic PCL 4 Printer
tr: Generic PCL 4 Yazıcı

en: Generic PCL 5 LF Printer
tr: Generic PCL 5 LF Yazıcı

en: Generic PCL 5 Printer
tr: Generic PCL 5 Yazıcı

en: Generic PCL 5c LF Printer
tr: Generic PCL 5c LF Yazıcı

en: Generic PCL 5c Printer
tr: Generic PCL 5c Yazıcı

en: Generic PCL 5e LF Printer
tr: Generic PCL 5e LF Yazıcı

en: Generic PCL 5e Printer
tr: Generic PCL 5e Yazıcı

en: Generic PCL 6/PCL XL LF Printer
tr: Generic PCL 6/PCL XL LF Yazıcı

en: Generic PCL 6/PCL XL Printer
tr: Generic PCL 6/PCL XL Yazıcı

en: Gloss Level
tr: Parlaklık Düzeyi

en: Gloss Optimizer
tr: Parlaklık İyileştirici

en: Glossy
tr: Kuşe

en: Glossy Film
tr: Parlak Film

en: Glossy Photo
tr: Parlak Fotoğraf

en: Graphics
tr: Grafikler

en: Gray 1
tr: Gri 1

en: Gray 2
tr: Gri 2

en: Gray 3
tr: Gri 3

en: Gray 4
tr: Gri 4

en: Gray 5
tr: Gri 5

en: Gray Component Reduction
tr: Gri Bileşen Azaltımı

en: Gray Density Scale
tr: Gri Yoğunluk Ölçeği

en: Gray Transition
tr: Gri Geçişi

en: Gray Value
tr: Gri Değeri

en: Gray component reduction curve
tr: Gri bileşen azaltım eğrisi

en: Grayscale
tr: Gri ölçekli

en: Green
tr: Yeşil

en: Green Curve
tr: Yeşil Eğri

en: Green curve
tr: Yeşil eğri

en: Gutenprint Version
tr: Gutenprint Sürümü

en: HP Color Inkjet Printer CP1160
tr: HP Color Inkjet Yazıcı CP1160

en: HP Color Inkjet Printer CP1700
tr: HP Color Inkjet Yazıcı CP1700

en: HP e-printer e20
tr: HP e-yazıcı e20

en: Hagaki Card
tr: Hagaki Kartı

en: Has Interchangeable Ink Cartridges
tr: Değiştirilebilir Mürekkep Kartuşlarına Sahip

en: Has multiple choices of ink cartridges
tr: Çoklu mürekkep kutucuğu seçimlerine sahip

en: Height must be greater than zero
tr: Yükseklik sıfırdan büyük olmak zorunda

en: Height of the paper that you wish to print to
tr: Yazdırmak istediğiniz kağıdın yüksekliği

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Density Scale
tr: Hextone Gri 1 (En açık) Yoğunluk Çizelgesi

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Transition
tr: Hextone Gri 1 (En açık) Dönüşümü

en: Hextone Gray 1 (Lightest) Value
tr: Hextone Gri 1 (En açık) Değeri

en: Hextone Gray 1 Density Scale
tr: Hextone Gri 1 Yoğunluk Çizelgesi

en: Hextone Gray 1 Transition
tr: Hextone Gri 1 Dönüşümü

en: Hextone Gray 1 Value
tr: Hextone Gri 1 Değeri

en: Hextone Gray 2 Density Scale
tr: Hextone Gri 2 Yoğunluk Çizelgesi

en: Hextone Gray 2 Transition
tr: Hextone Gri 2 Dönüşümü

en: Hextone Gray 2 Value
tr: Hextone Gri 2 Değeri

en: Hextone Gray 3 Density Scale
tr: Hextone Gri 3 Yoğunluk Çizelgesi

en: Hextone Gray 3 Transition
tr: Hextone Gri 3 Dönüşümü

en: Hextone Gray 3 Value
tr: Hextone Gri 3 Değeri

en: Hextone Gray 4 Density Scale
tr: Hextone Gri 4 Yoğunluk Çizelgesi

en: Hextone Gray 4 Transition
tr: Hextone Gri 4 Dönüşümü

en: Hextone Gray 4 Value
tr: On altılı ton Gri 4 Değeri

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Density Scale
tr: Hextone Gri 5 (En koyu) Yoğunluk Çizelgesi

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Transition
tr: Hextone Gri 5 ( En koyu) Dönüşümü

en: Hextone Gray 5 (Darkest) Value
tr: On altılı Gri 5 (En Karanlık) Değer

en: Hextone Gray 5 Density Scale
tr: Hextone Gri 5 Yoğunluk Çizelgesi

en: Hextone Gray 5 Transition
tr: Hextone Gri 5 Dönüşümü

en: Hextone Gray 5 Value
tr: Hextone Gri 5 Değeri

en: High
tr: Yüksek

en: High Accuracy
tr: Yüksek keskinlik

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Hue Map
tr: Renk Tonu Haritası

en: Hue adjustment curve
tr: 0

en: Hybrid EvenBetter
tr: Hibrid EvenBetter

en: Hybrid EvenTone
tr: Hibrid EvenTone

en: Hybrid Floyd-Steinberg
tr: Melez Floyd-Steinberg

en: Hybrid UniTone
tr: Hibrid UniTone

en: I cannot understand what you typed!
tr: Ne yazdığınızı anlayamıyorum!

en: IBM 4029 030 LaserPrinter 10
tr: IBM 4029 030 LazerYazıcı 10

en: Ilford Heavy Paper
tr: Ilford Ağır Kağıt

en: Image Position
tr: Resim Konumu

en: Image Size
tr: Resim Boyutu

en: Image Type
tr: Resim Türü

en: Image dimensions must match paper dimensions
tr: Görüntü boyutları kağıt boyutları ile eşleşmeli

en: Image is too long for the page: top margin is %d, height %d, bottom edge is %d
tr: Resim sayfa için fazla uzun: sayfanın üstündeki kenar boşluğu %d, yükseklik %d, sayfanın altındaki kenar %d

en: Image is too wide for the page: left margin is %d, width %d, right edge is %d
tr: Resim sayfa için çok geniş: sol kenar boşluğu %d, en %d, sağ köşe %d

en: Image preview
tr: Resim ön izleme

en: Inch
tr: İnç

en: Ink Channels
tr: Mürekkep kanalları

en: Ink Levels:
tr: Mürekkep Seviyeleri:

en: Ink Limit
tr: Mürekkep Limiti

en: Ink Set
tr: Mürekkep Ayarı

en: Ink Type
tr: Mürekkep Türü

en: Ink cartridge
tr: Mürekkep kartuşu

en: Ink change command
tr: Mürekkep değişim komutu

en: Ink color
tr: mürekkep rengi

en: Inkjet Paper
tr: Inkjet Kağıdı

en: Input Image Type
tr: Girdi Resim Türü

en: Input image type
tr: Görüntü girdi türü

en: Interleave
tr: Sırayla Birleştirme

en: Interleave 2
tr: Sırayla Birleştirme 2

en: Interleave Method
tr: Sırayla Birleştirme Yöntemi

en: Interleave pattern to use
tr: Kullanılan desenleri sırayla birleştir

en: Inverted Grayscale
tr: Ters Gri ölçeği

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
tr: Eğrinin döğrusal, spline ara tahminli ya da serbest biçimli oluşu

en: Japanese Business Card
tr: Japon Kartvizit

en: Japanese Kaku envelope #4
tr: Katı Japon zarfı #4

en: Japanese Kaku envelope #4 landscape
tr: Katı Japon zarfı #4 yatay

en: Japanese Western-style envelope #4
tr: Batı Japonya-biçimi zarf #4

en: Japanese Western-style envelope #4 landscape
tr: Batı Japonya-biçimi zarf #4 yatay

en: Japanese Western-style envelope #6
tr: Batı Japonya-biçimi zarf #6

en: Japanese Western-style envelope #6 landscape
tr: Batı Japonya-biçimi zarf #6 yatay

en: Japanese long envelope #3
tr: Uzun Japon zarfı #3

en: Japanese long envelope #3 landscape
tr: Uzun Japon zarfı #3 yatay

en: Japanese long envelope #4 landscape
tr: Uzun Japon zarfı #4 yatay

en: Job
tr: Görev

en: Job Mode
tr: Görev Kipi

en: Job Name:
tr: Görev Adı:

en: Job vs. page mode
tr: Görev vs. sayfa kipi

en: Kodak Easyshare-Printer-Dock
tr: Kodak Easyshare-Yazıcı-Yuvası

en: Kodak Photo-Printer
tr: Kodak Fotoğraf Yazıcısı

en: LUT dump file
tr: LUT döküm dosyası

en: Laminate Pattern
tr: Laminant Desen

en: Landscape
tr: Yatay

en: Large Crown Octavo
tr: Büyük Crown Octavo

en: Large Crown Quarto
tr: Büyük Crown Quarto

en: Left margin must not be less than %d
tr: Sol kenar boşluğu şu değerden daha az olmamalı: %d

en: Left:
tr: Sol:

en: Legal
tr: Yasal

en: Letter
tr: Mektup

en: Light Black
tr: Açık Siyah

en: Light Cyan
tr: Açık Camgöbeği

en: Light Cyan Density Scale
tr: Açık Cam Göbeği Yoğunluk Çlçeği

en: Light Cyan Transition
tr: Açık camgöbeği Geçişi

en: Light Cyan Value
tr: Açık Cam Göbeği Değeri

en: Light Gray Density Scale
tr: Açık Gri Yoğunluk Ölçeği

en: Light Gray Transition
tr: Açık Gri Geçişi

en: Light Gray Value
tr: Açık Gri Değeri

en: Light Light Black
tr: Çok Açık Siyah

en: Light Magenta
tr: Açık Eflatun

en: Light Magenta Density Scale
tr: Açık Eflatun Yoğunluk Ölçeği

en: Light Magenta Transition
tr: Açık Eflatun Geçişi

en: Light Magenta Value
tr: Açık Eflatun Değeri

en: Light Yellow Transition
tr: Açık Sarı Geçişi

en: Limit the total ink printed to the page
tr: Sayfada kullanılacak toplam mürekkep limiti

en: Line Art
tr: Çizgi Resim

en: Linear Contrast Adjustment
tr: Doğrusal Karşıtlık Düzeni

en: Long Edge (Standard)
tr: Uzun Kenar (Standart)

en: Lower bound of gray component reduction
tr: Gri bileşen azaltmasının sınırını düşür

en: Luminosity Map
tr: Parıltı Eşlemi

en: Luminosity adjustment curve
tr: Parıltı ayar eğrisi

en: MIS Six Tone
tr: MIS Altı Ton

en: Magenta
tr: Eflatun

en: Magenta Balance
tr: Eflatun Dengesi

en: Magenta Curve
tr: Eflatun Eğrisi

en: Magenta Density
tr: Eflatun Yoğunluğu

en: Magenta Map
tr: Eflatun Harita

en: Magenta curve
tr: Eflatun eğrisi

en: Main Input
tr: Ana Giriş

en: Main Tray
tr: Ana Tepsi

en: Manual
tr: El ile

en: Manual - Movable Guides
tr: Manuel - Hareketli Klavuzlar

en: Manual Control
tr: Elle Kontrol

en: Manual Feed
tr: Elle Besleme

en: Manual Feed (Front)
tr: Elle Beslemeli (Ön)

en: Manual Selection
tr: Elle Seçim

en: Manual Sheet Guide
tr: El ile Sayfa Rehberi

en: Manual with Pause
tr: El ile Duraklatma

en: Manual without Pause
tr: Elle Duraklatma olmadan

en: Matte
tr: Mat

en: Matte +1
tr: Mat +1

en: Matte +2
tr: Mat +2

en: Matte +3
tr: Mat +3

en: Matte +4
tr: Mat +4

en: Matte +5
tr: Mat +5

en: Matte -1
tr: Mat -1

en: Matte -2
tr: Mat -2

en: Matte -3
tr: Mat -3

en: Matte -4
tr: Mat -4

en: Matte -5
tr: Mat -5

en: Matte Black
tr: Mat Siyah

en: Matte Paper
tr: Mat Kağıt

en: Matte Paper Heavyweight
tr: Ağır Mat Kağıt

en: MatteBlack
tr: MatSiyah

en: Maximum X
tr: En büyük X

en: Maximum Y
tr: En büyük Y

en: Maximum possible X value
tr: X için mümkün olan en büyük değer

en: Maximum possible value for Y
tr: Y için mümkün olan en büyük değer

en: Media Size
tr: Ortam Boyutu

en: Media Source
tr: Kağıt Kaynağı

en: Media Type
tr: Kağıt Türü

en: Medium Gray Density Scale
tr: Orta Gri Yoğunluk Ölçeği

en: Medium Gray Transition
tr: Orta Gri Geçişi

en: Medium Gray Value
tr: Orta Gri Değeri

en: Mid Gray Density Scale
tr: Orta Gri Yoğunluk Ölçeği

en: Mid Gray Transition
tr: Orta Gri Geçişi

en: Mid Gray Value
tr: Orta Gri Değeri

en: Minimum Drying Time Per Scan
tr: Tarama Başına En Küçük Kurutma Zamanı

en: Minimum X
tr: En küçük X

en: Minimum Y
tr: En küçük Y

en: Minimum possible value for X
tr: X için mümkün olan en küçük değer

en: Minimum possible value for Y
tr: Y için mümkün olan en küçük değer

en: Miscellaneous (unclassified)
tr: Çeşitli (sınıflandırılmamış)

en: Mixed Text and Graphics
tr: Metin ve Grafiklerin Karışımı

en: Model Name
tr: Model Adı

en: Monarch Envelope
tr: Monarch Zarf

en: Monarch Envelope landscape
tr: Monarch Zarf yatay

en: Nearest Neighbor Avoidance
tr: En Yakın Komşudan Kaçınma

en: New Printer...
tr: Yeni Yazıcı...

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: None; please provide a PPD file
tr: Hiçbiri; lütfen bir PPD dosyası sağlayın

en: Number of Copies
tr: Kopyaların Sayısı

en: Number out of range!
tr: Sayı aralığın dışında!

en: OK
tr: TAMAM

en: OK, your printer is aligned, but the alignment has not been saved.
    If you wish to save the alignment, you must repeat this process.
tr: TAMAM, yazıcınız hizalandı. Fakat hizalama kaydedilmedi.
    Eğer hizalamayı kaydetmek istiyorsanız, bu işlemi tekrar etmelisiniz.

en: Obtaining %s requires using a raw device.
tr: %s'i sağlamak için ham aygıtın kullanılması gerekiyor.

en: Obtaining extended ink information requires using a raw device.
tr: Uzatılmış mürekkep bilgisini elde etmek ham cihaz kullanmayı gerektirir.

en: Off
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: One Color Raw
tr: Bir Renk Saf

en: One Color Raw Enhanced Gloss
tr: Gelişmiş tek renk ham parlaklık

en: Optional Source
tr: Seçimli Kaynak

en: Orange
tr: Turuncu

en: Orange Density
tr: Turuncu yoğunluğu

en: Orange Map
tr: Turuncu Harita

en: Ordered
tr: Sıralı

en: Ordered New
tr: Yeni Sıralanmış

en: Orientation:
tr: Yönelim:

en: Other
tr: Diğer

en: Oufuku Card
tr: Oufuku Kartı

en: Output
tr: Çıktı

en: Output Control
tr: Çıktı Kontrolü

en: Output Image Type
tr: Görüntü çıktı türü

en: Output Level Adjustment
tr: Çıktı Seviyesi Ayarlama

en: Output Order
tr: Çıktı Düzeni

en: Output Type:
tr: Çıktı Türü:

en: Output image type
tr: Görüntü çıktı türü

en: PPD File
tr: PPD Dosyası

en: PPD File Model Name
tr: PPD Dosyası Model Adı

en: PPD File:
tr: PPD Dosyası:

en: PPDFile
tr: PPDDosyası

en: Page
tr: Sayfa

en: Page Number
tr: Sayfa Numarası

en: Page Size
tr: Sayfa Boyutu

en: Page number
tr: Sayfa numarası

en: Page size is not valid
tr: Sayfa boyutu geçerli değil

en: Paper Size
tr: Kağıt Boyutu

en: Paper Thickness
tr: Sayfa Kalınlığı

en: Part number
tr: Bölüm numarası

en: Pass #%d
tr: Geçiş #%d

en: Penguin large paperback
tr: Penguen büyük karton kapak

en: Penguin small paperback
tr: Penguen küçük karton kapak

en: Percent
tr: Yüzde

en: Percent remaining
tr: Kalan yüzde

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: Photo Black
tr: Fotoğraf Siyah

en: Photo Board
tr: Fotoğraf Tahtası

en: Photo Paper
tr: Fotoğraf Kağıdı

en: Photo Quality Glossy Paper
tr: Fotoğraf Kalitesinde Parlak Kağıt

en: Photo Quality Inkjet Paper
tr: Fotograf kalitesinde Mürekkepe uygun kağıt

en: Photo Tray
tr: Fotoğraf Tepsisi

en: Photograph
tr: Fotoğraf

en: Pica
tr: Pika

en: Plain
tr: Düz

en: Plain Paper
tr: Düz Kağıt

en: Plain Paper Fast Load
tr: Düz Kağıt Hızlı Yükleme

en: Platen Gap
tr: Silindir Aralığı

en: Please confirm by typing 'q' again that you wish to quit without saving:
tr: Lütfen 'q' yazarak kaydetmeden çıkmak istediğinizi tekrar doğrulayın:

en: Please confirm by typing 'r' again that you wish to repeat the
    alignment process:
tr: Hizalama işlemini tekrar etmek istiyorsanız
    lütfen onaylamak için 'r' tuşuna basınız:

en: Please insert a fresh sheet of paper.
tr: Lütfen yeni bir yaprak kağıt koyun

en: Please inspect the final output very carefully to ensure that your
    printer is in proper alignment. You may now:
      (s)ave the results in the printer,
      (q)uit without saving the results, or
      (r)epeat the entire process from the beginning.
    You will then be asked to confirm your choice.
    What do you want to do (s, q, r)?
tr: Yazıcınızın uygun hizalamada olduğundan emin olmak için
    lütfen son çıktıya dikkatlice göz atınız. Şu anda yapabilecekleriniz:
      (s)sonuçları kaydet,
      (q)sonuçları kaydetmeden çık, ya da
      (r)bütün işlemi baştan tekrar et.
    Seçiminizi yaptıktan sonra onaylamanız gerekmektedir.
    Ne yapmak istiyorsunuz (s, q, r)?

en: Please inspect the print, and choose the best pair of lines in each pattern.
    Type a pair number, '?' for help, or 'r' to repeat the procedure.
tr: Lütfen çıktıya bakın ve her örnekteki en iyi eş satırları seçin.
    Bir eş numarası yazın, yardım için '?' ya da işlemi tekrarlamak için 'r'.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints %d test patterns.  Each pattern looks very similar.
    The patterns consist of a series of pairs of vertical lines that overlap.
    Below each pair of lines is a number between %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical line.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    Each pattern is similar, but later patterns use finer dots for more
    critical alignment.  You must run all of the passes to correctly align your
    printer.  After running all the alignment passes, the alignment
    patterns will be printed once more.  You should find that the middle-most
    pair (#%d out of the %d) is the best for all patterns.
    
    After the passes are printed once more, you will be offered the
    choices of (s)aving the result in the printer, (r)epeating the process,
    or (q)uitting without saving.  Quitting will not restore the previous
    settings, but powering the printer off and back on will.  If you quit,
    you must repeat the entire process if you wish to later save the results.
    It is essential that you not turn your printer off during this procedure.
tr: Lütfen devam etmeden önce talimatları çok dikkatli okuyun.
    
    Bu hizmet sana Epson Stylus mürekkep püskürtmeli yazıcının
    baskı kafasını hizaya sokmaya izin verir.Bu hizmet yanlış kullanman
    senin baskı kaliteni düşürür ve muhtemelen senin yazıcına zarar verir.
    Bu hizmet Seiko Epson farafından doğruluğu ve hiç bir garantisi olmadan
    gözden geçirilmemiştir.Bu hizmeti kullanmanın tüm riski size aittir.
    
    Bu hizmet %d test kalıplarını yazdırır.Her kalıp çok benzer görünür.
    Kalıplar örtüşen dikey çizgilerin çiftleri bir dizi oluşur.
    Aşağıdaki her çift satırın %d ile %d arasındaki numarasıdır.
    
    Sen satırların çiftlerini denetlegiğin zaman,en iyi durumdaki tek dikey
    satırdaki hizalanmış satırlaın çiftini bulmalısın.En iyi benzeşmeyi bulmak
    için çiftleri çok iyi bir şekilde denetle.Bir büyücet veya büyüteci kullanmak
    en kritik denetimler için önerilir.Test için size iyi kalite bir kağıt kullanmanız
    tavsiye edilir, böylece kağıt üzerinde hatları iyi ve yayılma olmaz.Eşleşen en 
    iyi çiftin numarası toplandıktan sonra, onu içeride yazmaktan önce kağıt giriş 
    tepsisine giriş yaparak yeniden kağıt koyun.
    
    Her kalıp benzer, fakat sonra kalıplar kritik hizalama için daha iyi nokta 
    kallanır.Tüm yazıcının doğru şekilde hizaya geçmesi için senin çalıştırman 
    gerekir.Bütün hizalama geçişleri çalıştıktan sonra hizalanan kalıp bir kez daha 
    basılacak.En iyi bütün kalıplar için (%dden dışarı%d) en iyi orta çifti bulmalısın.
    
    Geçişler, bir kez daha basıldıktan sonra, yazıcı sonucunu (k)aydetme, süreci
    (t)ekrarlama, yada kaydetmeden çı(k)ış seçenekleri teklif edilecek.Çıkma önceki
    ayarları geri yüklemeyecek, fakat güç yazıcıyı kapatıp tekrar açacaktır. Eğer 
    çıkacaksan, daha sonra sonuçları kaydetmek istiyorsanız tüm süreci tekrarlamak 
    gerekir. Bu yordam bilgisayarınızı kapatmamanız esastır.

en: Please read these instructions very carefully before proceeding.
    
    This utility lets you align the print head of your Epson Stylus inkjet
    printer.  Misuse of this utility may cause your print quality to degrade
    and possibly damage your printer.  This utility has not been reviewed by
    Seiko Epson for correctness, and is offered with no warranty at all.  The
    entire risk of using this utility lies with you.
    
    This utility prints a test pattern that consist of a series of pairs of
    vertical lines that overlap.  Below each pair of lines is a number between
    %d and %d.
    
    When you inspect the pairs of lines, you should find the pair of lines that
    is best in alignment, that is, that best forms a single vertical align.
    Inspect the pairs very carefully to find the best match.  Using a loupe
    or magnifying glass is recommended for the most critical inspection.
    It is also suggested that you use a good quality paper for the test,
    so that the lines are well-formed and do not spread through the paper.
    After picking the number matching the best pair, place the paper back in
    the paper input tray before typing it in.
    
    After running the alignment pattern, it will be printed once more.  You
    should find that the middle-most pair (#%d out of the %d) is the best.
    You will then be offered the choices of (s)aving the result in the printer,
    (r)epeating the process, or (q)uitting without saving.  Quitting will not
    restore the previous settings, but powering the printer off and back on will.
    If you quit, you must repeat the entire process if you wish to later save
    the results.  It is essential that you not turn off your printer during
    this procedure.
tr: Lütfen, işleme başlamadan önce, burada yer alan talimatları dikkatle okuyun!
    
    Bu araç, Epson Stylus mürekkepli yazıcınızın yazdırma başlığını ayarlamanızı
    sağlar. Bu aracı yanlış kullanmanız, baskı kalitesinin azalmasına yada yazıcınızın
    zarar görmesine neden olabilir. Bu araç, Seiko Epson tarafından doğruluğu için
    gözden geçirilmedi ve hiçbir garanti verilmeden sunuluyor. Tüm risk, bu aracı
    kullanan kişiye aittir.
    
    Bu araç üst üste çiftler halinde çizgilerden oluşan bir test şablonu yazdırır.
    Her çift çizgide bir numara bulunur. bu numara %d ile %d arasında değerler alır.
    
    En düzgün şekilde yer alan çizgi çiftini gördüğünüzde onu seçeneklerden ayarlayın.
    
    Bu işlem sonunda yazıcınız aynı şablonu tekrar yazdıracaktır. Bu aşamada en
    iyi çifti bulmalısınız( %d / %d). Ardından yaptığınız seçimi kaydedebilir(s) işlemi
    tekrarlayabilir(r) yada kaydetmeden(q) çıkabilirsiniz. Kaydetmeden çıkmak ayarları
    eski haline çevirmez, bunun için yazıcınızı güç düğmesinden kapatıp açmalısınız.
    Eğer kaydetmeden çıkarsanız daha sonra bu işlemi tekrar kaydederek deneyebilirsiniz.
    Bu işlem sırasında yazıcınızın gücünü kesmemeniz / kapatmamanız tavsiye edilir.

en: Please report the above information to gimp-print-devel@lists.sourceforge.net
tr: Yukarıdaki bilgiyi lütfen gimp-print-devel@lists.sourceforge.net adresine rapor ediniz

en: Please specify a raw device
tr: Lütfen bir ham cihaz belirleyin

en: Please verify that the alignment is correct.  After the alignment pattern
    is printed again, please ensure that the best pattern for each line is
    pattern %d.  If it is not, you should repeat the process to get the best
    quality printing.
tr: Lütfen hizalamanın doğru olduğunu onaylayın. Hizalama örneği yeniden
    yazıldıktan sonra her satır için %d örneğinin en iyi örnek olduğundan
    emin olun. Eğer değilse, en yüksek yazma kalitesi için bu işlemi
    tekrar etmelisiniz.

en: Points
tr: Noktalar

en: Portable Sheet Feeder
tr: Taşınabilir Kağıt Besleyici

en: Portrait
tr: Portre

en: Position the image on the page.
    Click and drag with the primary button to position the image.
    Click and drag with the second button to move the image with finer precision; each unit of motion moves the image one point (1/72")
    Click and drag with the third (middle) button to move the image in units of the image size.
    Holding down the shift key while clicking and dragging constrains the image to only horizontal or vertical motion.
    If you click another button while dragging the mouse, the image will return to its original position.
tr: Sayfadaki resmin yerini değiştir.
    Resmin yerini değiştirmek için birinci tuş ile tıkla ve sürükle.
    Resmi daha hassas hareketlerle taşımak için ikinci tuş ile tıkla ve sürükle; her bir hareket birimi resmi bir birim taşır (1/72")
    Resmi kendi boyut birimlerinde taşımak için üçüncü (orta) tuş ile tıkla ve sürükle.
    Tıklarken ve sürüklerken üst karakter tuşuna basmak resmi sadece yatay veya dikey yönde hareket etmesi için zorlar.
    Eğer fare ile resmi sürüklerken başka bir tuşa basarsanız resim eski yerine döner.

en: PostScript Level 1
tr: Dipnot Seviye 1

en: PostScript Level 2
tr: Dipnot Seviye 2

en: Postcard
tr: Kartpostal

en: Pre-Dithered
tr: Ön-Kararsız

en: Predithered Input
tr: Öntonlama yapılmış Girdi

en: Premium Glossy Photo Paper
tr: Özel Kuşe Fotoğraf Kağıdı

en: Premium Glossy Photo Paper 170 wt
tr: Premium Parlak 170 wt Fotograf Kağıdı

en: Premium Glossy Photo Paper 250 wt
tr: Premium Parlak 250 wt Fotograf Kağıdı

en: Premium Luster Photo Paper
tr: Özel Parlak Fotoğraf Kağıdı

en: Premium Luster Photo Paper 250 wt
tr: Premium Parlak 250 wt Fotoğraf Kağıdı

en: Premium Presentation Paper Matte
tr: Özel Sunum Mat Kağıdı

en: Premium Semigloss Photo Paper
tr: Özel Yarıparlak Fotoğraf Kağıdı

en: Premium Semigloss Photo Paper 170 wt
tr: Premium Yarı Parlak 170 wt Fotograf Kağıdı

en: Premium Semigloss Photo Paper 250 wt
tr: Premium Yarı Parlak 250 wt Fotoğraf Kağıdı

en: Press enter to continue >
tr: Devam etmek için enter tuşuna basınız >

en: Preview
tr: Önizleme

en: Print
tr: Yazdır

en: Print Color Adjust
tr: Yazdırma Renk Ayarlaması

en: Print Method
tr: Yazma Yöntemi

en: Print Quality
tr: Yazdırma Kalitesi

en: Print To File
tr: Dosyaya Yazdır

en: Print To Hub
tr: Göbeğe Yazdır

en: Print and
    Save Settings
tr: Yazdır ve
    Ayarları Kaydet

en: Print in shades of gray using black ink
tr: Siyah mürekkep kullanarak gri tonlarda yazdırın

en: Print only outside of the hub of the CD, or all the way to the hole
tr: CD göbeğinin sadece dış tarafına ya da tüm delik boyunca yazdır

en: Print options not verified; cannot print.
tr: Yazdırma seçenekleri doğrulanmadı; yazılamıyor.

en: Print to CD
tr: CD'ye Yazdır

en: Print to a file
tr: Dosyaya yaz

en: Print without borders
tr: Kenarsız yazdır

en: Printer
tr: Yazıcı

en: Printer Default
tr: Varsayılan Yazıcı

en: Printer Features
tr: Yazıcı Özellikleri

en: Printer Make:
tr: Yazıcı Markası:

en: Printer Model:
tr: Yazıcı Modeli:

en: Printer Name:
tr: Yazıcı Adı:

en: Printer Name: %s
tr: Yazıcı Adı: %s

en: Printer Queue:
tr: Yazıcı Kuyruğu:

en: Printer Settings
tr: Yazıcı Ayarları

en: Printer identification requires using a raw device.
tr: Yazıcı kimliği ham cihaz kullanmayı gerektirir.

en: Printing Direction
tr: Yazdırma Yönetimi

en: Printing Mode
tr: Yazdırma Kipi

en: Printing Output Mode
tr: Yazdırma Çıktı Modu

en: Printing direction (unidirectional is higher quality, but slower)
tr: Yazdırma yönü (tek yönlü daha kaliteli, fakat daha yavaş)

en: Printing nozzle self-test
tr: Yazdırma başlığının ön sınaması

en: Printing...
tr: Yazıyor...

en: Quality Enhancement
tr: Kalite Yükseltme

en: Quick-dry Photo
tr: Hızlı Kuruyan Fotoğraf

en: Quick-dry Transparency
tr: Hızlı Kuruma Şeffaflığı

en: RAW DATA 16 bit
tr: SAF VERİ 16 bit

en: RAW DATA 8 bit
tr: SAF VERİ 8 bit

en: RGB Color
tr: RGB Rengi

en: Raw
tr: Ham

en: Raw Channel Count
tr: Satır Kanal Sayısı

en: Raw Channel Names
tr: Satır Kanal Adları

en: Raw Channels
tr: Ham Kanallar

en: Read from printer timed out
tr: Yazıcı zaman aşımına uğradığından dolayı oku

en: Rear Tray
tr: Arka Tepsi

en: Red
tr: Kırmızı

en: Red Curve
tr: Kırmızı Eğri

en: Red Density
tr: Kırmızı Yoğunluğu

en: Red Map
tr: Kırmızı Harita

en: Red curve
tr: Kırmızı eğri

en: Repeating the alignment process.
tr: Hizalama işlemi tekrarlanıyor.

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Resolution
tr: Çözünürlük

en: Resolution and quality of the print
tr: Çözünürlük ve baskı kalitesi

en: Resolution of the print
tr: Baskının çözünürlüğü

en: Restore Previous
tr: Öncekini Geri Yükle

en: Right:
tr: Sağ:

en: Roll Feed
tr: Rulo Besleme

en: Roll Feed (borderless with double cut)
tr: Besleme Yap (Çift kesim ile sınırlı)

en: Roll Feed (borderless with single cut)
tr: Besleme Yap (Tek kesim ile sınırlı )

en: Roll Feed (cut each page)
tr: Rulo Besleme (her sayfayı kes)

en: Roll Feed (do not cut)
tr: Rulo Besleme (kesme)

en: Running nozzle check, please ensure paper is in the printer.
tr: Başlık kontrolu çalıştırılıyor, lütfen yazıcıda kağıt olduğundan emin olun.

en: Saturation
tr: Doygunluk

en: Saturation Map
tr: Doygunluk Haritası

en: Saturation adjustment curve
tr: Doygunluk düzeltme eğrisi

en: Save
    Settings
tr: Ayarları
    Kaydet

en: Scale by:
tr: Şuna göre ölçekle:

en: Scale the print to the number of dots per inch
tr: Çıktıyı inç başına düşen nokta sayısına göre ölçekle

en: Scale the print to the size of the page
tr: Çıktıyı sayfanın boyutuna göre ölçekle

en: Scaling:
tr: Ölçekleme:

en: Seascape
tr: Deniz Manzarası

en: Select File...
tr: Dosya Seç...

en: Select the base unit of measurement for printing
tr: Yazdırmak için temel birim ölçüsünü seçin

en: Select the desired output type
tr: İstenen çıktı türünü seç

en: Select the make of your printer
tr: Yazıcınızın markasını seçin

en: Select the name of the output queue (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
tr: Yazdırmak istediğiniz çıkış sırasının ismini seçin (yazıcının türü ya da modeli değil)

en: Select the name of the printer (not the type, or model, of printer) that you wish to print to
tr: Yazdırmak istediğiniz yazıcının ismini seçin (yazıcının türü ya da modeli değil)

en: Select the number of copies to print; a value between 1 and 100
tr: Yazdırılacak kopya sayısını seçin; değer 1 ve 100 arasında

en: Select the orientation: portrait, landscape, upside down, or seascape (upside down landscape)
tr: Yöneltmeyi seçin: portre, manzara, baş aşağı veya deniz manzarası (baş aşağı manzara)

en: Select whether scaling is measured as percent of available page size or number of output dots per inch
tr: Ölçeklemenin uygun sayfa boyutu yüzdesiyle mi ya da inç başına düşen nokta sayısı ile mi olacağını seç

en: Select your printer model
tr: Yazıcı modelinizi seçin

en: Set Default
tr: Varsayılan Olarak Ata

en: Set Defaults
tr: Varsayılanları Ayarla

en: Set Printer Option Defaults
tr: Yazıcı Seçenekleri Varsayılanlarını Ayarla

en: Set all printer options to their defaults
tr: Tüm yazıcı seçeneklerini varsayılan hale getir

en: Set drying time per page
tr: Sayfa başına kuruma süresini ayarla

en: Set drying time per scan
tr: Tarama başına kurutma zamanını ayarla

en: Set minimum drying time per scan
tr: Tarama başına en küçük kurutma zamanını ayarla

en: Set paper feed adjustment (0.01% units)
tr: Kağıt besleme ayarlarını belirleyin (%0.01 birim)

en: Set paper feed sequence (printer-specific)
tr: Kağıt besleme dizisi ayarı (yazıcı-özel)

en: Set platen gap (printer-specific)
tr: Silindir aralığını ayarla (yazıcıya özel)

en: Set print method (printer-specific)
tr: Yazdırma yöntemini ayarlayın (pazıcıya özel)

en: Set printer paper thickness
tr: Yazıcı kağıt kalınlığını ayarla

en: Set the base unit of measurement to centimetres
tr: Temel birim ölçüsünü santimetre olarak ayarla

en: Set the base unit of measurement to inches
tr: Temel birim ölçüsünü inç olarak ayarla

en: Set the base unit of measurement to millimetres
tr: Temel birim ölçüsünü milimetre olarak ayarla

en: Set the base unit of measurement to picas (1/12")
tr: Temel birim ölçüsünü pika (1/12") olarak ayarla

en: Set the base unit of measurement to points (1/72")
tr: Temel birim ölçüsünü nokta (1/72") olarak ayarla

en: Set the height of the print
tr: Yazdırma yüksekliğini ayarla

en: Set the print size to the size of the image
tr: Resmin boyutuna yazdırma boyutunu ayarlayın

en: Set the scale (size) of the image
tr: Görüntü ölçeğini (boyutunu) ayarla

en: Set the width of the print
tr: Yazdırma genişliğini ayarla

en: Set vacuum intensity (printer-specific)
tr: Vakum yoğunluğunu ayarlar (yazıcıya özel)

en: Setup Printer
tr: Yazıcı Ayarları

en: Setup Printer...
tr: Yazıcıyı Ayarla...

en: Seven Color Enhanced Gloss Raw
tr: Gelişmiş yedi renk ham parlaklık

en: Seven Color Photo
tr: Yedi Renkli Fotoğraf

en: Seven Color Raw
tr: Yedi Renk Saf

en: Short Edge (Flip)
tr: Kısa Kenar (Ters)

en: Short Edge(Flip)
tr: Kısa Kenar(Çevirme)

en: Show All Paper Sizes
tr: Tüm Kağıt Boyutlarını Göster

en: Shrink (print the whole page)
tr: Küçült (tüm sayfaya yazdır)

en: Shrink Page If Necessary to Fit Borders
tr: Gerekirse Kenarları Sığdırmak için Sayfayı Küçült

en: SimpleGamma
tr: Basit Gama

en: Six Color Enhanced Composite
tr: Altı Renkli Gelişmiş Bileşim

en: Six Color Enhanced Gloss Raw
tr: Gelişmiş altı renk ham parlaklık

en: Six Color Photo
tr: Altı Renkli Fotoğraf

en: Six Color Raw
tr: Altı Renk Saf

en: Size Units:
tr: Boyut Birimleri:

en: Size of the paper being printed to
tr: Üzerine baskı yapılan kağıdın boyutu

en: Small paperback
tr: Küçük karton kapak

en: Source (input slot) of the media
tr: Ortam (çıktı yuvası) kaynağı

en: Standard
tr: Standart

en: Standard Command
tr: Standart Komut

en: Status: Busy
tr: Durum: Meşgul

en: Status: Cleaning
tr: Durum: Temizleniyor

en: Status: Error
tr: Durum: Hata

en: Status: Factory shipment
tr: Durum: Fabrika göndirisi

en: Status: Idle
tr: Durum: Boşta

en: Status: Paused
tr: Durum: Durduruldu

en: Status: Self-Printing
tr: Durum: Kendinden Baskı

en: Status: Shutting down
tr: Durum: Kapatılıyor

en: Status: Unknown (%d)
tr: Durum: Bilinmeyen (%d)

en: Status: Waiting
tr: Durum: Bekliyor

en: Subchannel Cutoff
tr: Alt kanal Kesmesi

en: Super A0
tr: Süper A0

en: Super A1 24x36
tr: Süper A1 24x36

en: Super B 13x19
tr: Süper B 13x19

en: Super B0 JIS
tr: Süper B0 JIS

en: Super Photo
tr: Süper Fotoğraf

en: Supports D4 Packet Mode
tr: D4 Paket Biçimini Destekler

en: Supports Packet Mode
tr: Paket Biçimlerini Destekler

en: System V lp
tr: Sistem V lp

en: Text
tr: Metin

en: Texture
tr: Doku

en: The best pair of lines should be numbered between 1 and %d.
tr: En iyi satır çiftleri 1 ve %d arasında numaralandırılmalıdırç

en: This printer does not support raw printer output at depth %d
tr: Bu yazıcı %d derinliğinde ham yazıcı çıktısını desteklemiyor

en: This procedure assumes that your printer is an %s.
    If this is not your printer model, please type control-C now and
    choose your actual printer model.
    
    Please place a sheet of paper in your printer to begin the head
    alignment procedure.
tr: Bu işlem yazıcınızın %s olduğunu farzetmektedir.
    Eğer bu sizin yazıcı modeliniz değilse, lütfen control-C yazın ve
    doğru yazıcı modelinizi seçin.
    
    Baş hizalama işlemi için lütfen yazıcınıza bir 
    kağıt yerleştirin.

en: This will permanently alter the configuration of your printer.
    WARNING: this procedure has not been approved by Seiko Epson, and
    it may damage your printer. Proceed?
    Please confirm by typing 's' again that you wish to save the settings
    to your printer:
tr: Bu işlem yazıcınızın ayarlarını kalıcı olarak değiştirecektir.
    UYARI: bu işlem Seiko Epson tarafından onaylanmadı, ve
    yazıcınıza zarar verebilir. Uygula?
    Yazıcınız için ayarları kaydetmek istiyorsanız
    lütfen onaylamak için 's' tuşuna basınız:

en: Three Color Composite
tr: Üç Renk Karışımı

en: Three Color Raw
tr: Üç Renk Saf

en: Three Color Raw Gloss
tr: Üç Renk Saf Parlak

en: Threshold
tr: Eşik

en: Top margin must not be less than %d
tr: Üst kenar boşluğu şu değerden daha az olmamalı: %d

en: Top:
tr: Üst:

en: Traditional Gutenprint color conversion
tr: Geleneksel Gutenprint renk dönüşümü

en: Transparencies
tr: Şeffaflıklar

en: Transparency
tr: Şeffaflık

en: Tray
tr: Tepsi

en: Tray 1
tr: Tepsi 1

en: Tray 1 - Movable Guides
tr: Tepsi 1 - Hareketli Kılavuzlar

en: Tray 2
tr: Tepsi 2

en: Tray 2 - Movable Guides
tr: Tepsi 2 - Hareketli Kılavuzlar

en: Tray 3
tr: Tepsi 3

en: Tray 3 - Movable Guides
tr: Tepsi 3 - Hareketli Kılavuzlar

en: Tray 4
tr: Tepsi 4

en: Tray 4 - Movable Guides
tr: Tepsi 4 - Hareketli Kılavuzlar

en: Two Color Raw
tr: İki Renk Saf

en: Two Level Grayscale
tr: İki Seviyeli Gri Tonlama

en: Type `%s --help' for more information.
tr: Daha fazla bilgi için `%s --yardım' yazın.

en: Type `%s -h' for more information.
tr: Daha fazla bilgi için `%s --y' yazın.

en: Type of image being printed
tr: Yazdırılan resmin türü

en: Type of ink in the printer
tr: Yazıcının içerisindeki mürekkep türü

en: Type of inkset in the printer
tr: Yazıcıdaki mürekkep türü

en: Type of media (plain paper, photo paper, etc.)
tr: Kağıt türü (düz kağıt, fotoğraf kağıdı, vs)

en: Ultra Glossy Photo Paper
tr: Ultra Parlak Fotoğraf Kağıdı

en: Ultra Photo
tr: Yüksek Dereceli Fotoğraf

en: Ultra Premium Photo Paper Luster
tr: Ultra Premium Parlak Fotograf Kağıdı

en: UltraChrome Matte Black
tr: UltraKrom Mat Siyah

en: UltraChrome Photo Black
tr: UltraKrom Siyah Fotoğraf

en: Unable to send command to printer
tr: Yazıcıya komut gönderilemiyor

en: Unable to send command to the printer, exiting.
tr: Yazıcıya talimat gönderme geçersiz, çıkış.

en: Uncorrected
tr: Düzeltilmemiş

en: Unidirectional
tr: Tek yönlü

en: Units:
tr: Üniteler:

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown option %c
tr: Bilinmeyen seçenek %c

en: Unknown printer %s!
tr: Bilinmeyen yazıcı %s!

en: Unknown type parameter %s (%d)
tr: Bilinmeyen parametre türü %s (%d)

en: Unrecognized command.
tr: Tanınmayan komut.

en: Upper bound of gray component reduction
tr: Gri bileşen azaltımının üst sınırı

en: Upper limit for using light ink
tr: Açık mürekkep kullanmak için üst limit

en: Upside down
tr: Başaşağı

en: Usage: %s [OPTIONS] command
tr: Kullanılan: %s [OPTIONS] komutu

en: Use Original
    Image Size
tr: Özgün Resim
    Boyutunu Kullan

en: Use custom print command
tr: Özel yazdırma komutu kullan

en: Use linear vs. fixed end point contrast adjustment
tr: Doğrusal-sabit son nokta karşıtlık ayarlaması kullan

en: Use standard print command
tr: Standart yazdırma komutunu kullan

en: Vacuum Intensity
tr: Vakum Yoğunluğu

en: Value
tr: Değer

en: Value must be set for %s
tr: Dğer %s için ayarlanmış olmalı

en: Variable adjustment for the outer diameter of CD
tr: CD'nin dış çapı için değişken düzenleme

en: Variable adjustment to the inner hub of the CD
tr: CD'nin ortasındaki delik için değişken düzenleme

en: Vertical
tr: Dikey

en: Very Fast
tr: Çok Hızlı

en: View Output Channels:
tr: Çıktı Kanallarını Görüntüle:

en: Vivid Light Magenta
tr: Parlak Açık Eflatun

en: Vivid Magenta
tr: Parlak Eflatun

en: Warning: %s Cleaning Disabled
tr: Uyarı: %s Temizleme kapatıldı

en: Warning: %s Ink Low
tr: Uyarı: %s Düşük Mürekkep

en: Warning: Channel %d Cleaning
tr: Uyarı: %d Kanalı Temizleniyor

en: Warning: Channel %d Ink Low
tr: Uyarı: %d Kanalı Düşük Mürekkep

en: Warning: Maintenance cartridge near full
tr: Uyarı: Bakım kartuşu neredeyse dolu

en: Warning: Maintenance request pending
tr: Uyarı: Bakım isteği beklemede

en: Warning: Unknown (%d)
tr: Uyarı: Bilinmeyen (%d)

en: Watercolor Paper - Radiant White
tr: Suluboya kağıdı - Parlak Beyaz

en: White Curve
tr: Beyaz Eğri

en: White curve
tr: Beyaz eğri

en: Whitescale
tr: Beyaz ölçekli

en: Wide 101.6x180.6
tr: Geniş 101.6x180.6

en: Wide Postcard
tr: Geniş Kartpostal

en: Width must be greater than zero
tr: Genişlik sıfırdan büyük olmak zorunda

en: Width of the paper that you wish to print to
tr: Yazdırmak istediğiniz kağıdın genişliği

en: Width:
tr: Genişlik:

en: Yellow
tr: Sarı

en: Yellow Balance
tr: Sarı Oranı

en: Yellow Curve
tr: Sarı Eğri

en: Yellow Density
tr: Sarı Yoğunluğu

en: Yellow Map
tr: Sarı Harita

en: Yellow curve
tr: Sarı eğri

en: Yes
tr: Evet

en: You may only specify one printer model.
tr: Sadece bir yazıcı modeli tanımlayabilirsiniz.

en: You may only specify one printer or raw device.
tr: Bir yazıcı veya ham cihazı belirtebilirsin.

en: Your alignment settings have been saved to the printer.
tr: Hizalama ayarları yazıcınıza kaydedildi.

en: Your settings were not saved successfully.  You must repeat the
    alignment procedure.
tr: Ayarlarınız başarıyla kaydedilemedi. Hizalama işlemini
    tekrar etmelisiniz.

en: _Gamma value
tr: _Gama değeri

en: _Print with Gutenprint...
tr: Gutenprint ile _Yazdır...

en: `%s' is not a valid %s
tr: `%s' geçerli %s değil

en: failed!
tr: başarısız!

en: ink levels
tr: mürekkep seviyeleri

en: no wrap
tr: kaydırma yok

en: status
tr: durum

en: succeeded!
tr: başarılı!

en: succeeded.
tr: başarılı.

en: test print
tr: sınama baskısı

en: wrap around
tr: çevresini sar
